in

Top 10 věcí, podle kterých poznáte pohlaví miminka? Těmto hloupostem nevěřte!

pixabay.com
Reklama

Dámy a pánové, určitě jste už slyšeli o tom, že existují údajně různé způsoby, podle kterých se dá poznat, zda těhotná žena čeká kluka nebo holku. Jedná se však o babské řeči, kterým bychom věřit neměli. Nejsme sice doktoři ani vědci, ale rozhodli jsme se, že vám je tu všechny dnes objasníme.

1. Náladovost

Legenda praví, že pokud je těhotná žena více náladová, tak se jí narodí holčička. Není na tom však nic pravdivého. Jde o naprosto normální výkyvy nálad, které jsou s procesem tělesných změn v těhotenství spojeny.

pixabay.com

2. Změny pleti

Říká se, že holčička vezme matce dobrou pleť a ukradne její krásu, takže pokud se u ženy objeví akné, má to být znamení, že čeká holčičku. Realita je ale taková, že hormonální změny v těle ženy probíhají bez ohledu na pohlaví potomka.

pixabay.com

3. Přírůstek hmotnosti partnera

I když se to může zdát zvláštní, lidé věří, že pokud muž začne přibírat na váze, když je jeho žena těhotná, narodí se jim chlapeček. Jedná se ale spíše o reakci znavou “sympatické těhotenství” a i tohle bývá normální.

pixabay.com

4. Tepová frekvence dítěte

Babské pověry říkají, že dítě, které má v matčině děloze tepovou frekvenci nižší než 140, jsou častěji chlapci a s vyšším tepem spíše dívky. Lékaři však toto tvrzení vyvrátili.

pixabay.com

5. Tvar břicha

Kulaté bříško posazené výše má značit, že se narodí holčička a bříško posazené spíše níže pro změnu chlapce. Tvar a velikost ženského břicha ale ve skutečnosti souvisí pouze s polohou dítěte v děloze, nikoli s jeho pohlavím.

pixabay.com
Reklama

6. Pigmentace na břiše

Linea nigra, pigmentovaná vertikální čára, která prochází přes břicho ženy a končí u pupíku, má údajně značit, že se narodí dívka, pokud je však čára dlouhá až k hrudi má značit chlapce. Jak se ale ukázalo, ani tato čára nemá s pohlavím dítěte nic společného a jedná se o běžný jev během těhotenství.

pixabay.com

7. Suché ruce

Jak už vás možná napadá, suché ruce v těhotenství mají naznačovat narození chlapečka, zatímco hebké ruce pro změnu narození holčičky. I v tomto směru se však jedná jen o normální hormonální výkyvy a pokožka se tak může různě měnit.

pixabay.com

8. Test jedlé sody

Jak tento test lidi napadl, rozhodně nevíme. Jeho princip ale spočívá v přidání jedlé sody do moči těhotné ženy a pokud se objeví šumění a pěna, má se narodit chlapec. Ve skutečnosti ale tato reakce nemá nic společného s pohlavím očekávaného dítěte.

pixabay.com

9. Chutě na jídlo

Zjednodušeně řečeno, když má žena chutě na slané, čeká chlapce a když na sladké, tak čeká holčičku. Chuť na jídlo se však během těhotenství hodně mění a opět souvisí s hormonálními změnami a zvýšenými požadavky těla na živiny.

pixabay.com

10. Klíčový test

Legenda pravý, že i způsob, kterým žena zvedá klíč ze země, může prozradit pohlaví potomka. Uchopení klíče za horní část značí dívku, zatímco uchopení za úzkou část značí chlapce. Zvednutí klíče v jeho středu dokonce znamená dvojčata. Pochopitelně na tom ale není nic pravdivého.

pixabay.com

No, poněkud zajímavé teorie, nemyslíte? O pár z nich jsme sice již slyšely, ale některé byly pro nás vážně zajímavou novinkou, i když nepravdivou. A co na tyto babské povídačky říkáte vy?

Tématem jsme se inspirovali na brightside.me

Reklama