in ,

Jak moc se svět změnil za 50 let? Top 10 obrázků, které jsou zatraceně pravdivé!

tinhtamvn.net
Reklama

Co si bude říkat. Svět už není to, co býval. Technický pokrok s sebou nese jistý výhody, ale i nevýhody a tak se život lidí stává sice jednodušším, ale také více chladným. Podívejte se na naši dnešní galerii a schválně se zamyslete, co všechno na vás sedí a co ne. 

1. Nakupování

Dříve chodili lidé nakupovat potraviny pomalu až na celý měsíc a až nebylo zbytí, tak šli nakupovat znovu. Dnes si chodíme nakoupit kdy a co se nám zachce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Chris Ferrara | Musician (@iamchrisferrara)

2. Děti a zábava

Dříve se děti opravdu uměly zabavit. Stavěli si bunkry, hráli na chovávanou, scházeli se s partou a celý den trávili někde venku. Dnešní děti je problém dostat od počítače na dvůr.

Not exactly what I had in mind when I told my son it was too nice out to play games inside.

3. Ženy na motorkách

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dont Forget To Click ⤴️ (@all2wheels)

4. Páry na pláži

Dříve chodily páry na pláž (v našem případě prostě někam na piknik do přírody) s potěšením, že stráví nějaký ten soukromí čas spolu se svým partnerem. Prostě se jen chtěli držet za ruce, líbat a strávit solu nějaký ten kvalitní čas. V dnešním světě to ale všechno vypadá tak falešně, jako by jim šlo jen o zachycení dokonalého momentu na Instagram a pak honem domů.

5. Obrazy a umění

Dříve, když se někomu říkalo umělec, tak si to opravu zasloužil. Trávil dlouhé hodiny na nohách u stojanu a barvami se snažil zachytit prchavý okamžik. Dnes? Dnes všechnu tu námahu zastanou moderní technologie a tak i člověk, který neví o umění nic, může vytvářet hotové skvosty.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michael Hafftka (@hafftka)

Reklama

6. Móda

Dříve šlo hlavně o to oslnit a líbit se. Dnes spíše o to šokovat a překvapit.

7. Pánská móda

Dříve pánové na svůj chlapský elegantní vzhled opravdu dbali. Nosili kravaty, vesty, košile, polobotky, kabáty a klobouky naprosto běžně. V dnešní době někdy musíme přemýšlet nad tím, jestli to je kluk nebo holka.

50 Classy People (from Distractify)

Subway Creatures

8. Tanec

Dříve šlo o promyšlenou choreografii, zábavu, uvolnění a vytvoření jakého si magického pouta a souhry s partnerem. Dnešní tanec je jen boj o tělo toho druhého.

nightclub photos that are too awkward

9. Dívky na ulici

Dívky dříve brávaly ulici jako molo a tak se snažily vypadat co nejlépe. Dnes? Pokud si z procházky neodnesou desítky selfie, tak procházka jako by nebyla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Stuart (@stuplays)

10. Holčičí noc

Kdysi se dívky scházely u některé z nich doma a tam pořádaly pyžamové večírky, filmovou noc nebo jen takové to obyčejné povídání si o klucích a životě. Neexistovalo, že by se v noci šly někam sami dívky bavit. V dnešní době je to naprosto běžné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tara Vaitiere🌙💫 (@taravaitiere)

Možná se vám bude chvíli zdát článek přitažený za vlasy, ale zamyslete se. No nemáme pravdu? Vás se možná některý ukázky změny chování netýkají, ale vsadíme se, že ve svém okolí máte alespoň jednoho či dva jedince, kteří všechny tyto vzorce chování dnešní doby splňují.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama