in

První dítě v 66 letech? Seznamte se s nejstarší matkou na světě!

reddit.com
Reklama

V dnešní uspěchané době je naprosto běžné, že ženy upřednostní spíše kariéru, než možnost mít brzy dítě. Díky tomu se tak stává, že namísto těhotenství například ve 20 letech, jak tomu běžně dříve bývalo, se nyní dostanou k početí až mezi 35 a 40 věkem. Jenže v ten moment to ne vždy jde. Žena o které si však povíme dnes, je absolutní výjimka. Porodila dítě až v důchodovém věku!

Dámy a pánové, představujeme vám oficiálně nejstarší matku na světě! Jmenuje se Adriana I. a poprvé se stala matkou až ve svých 66 letech v roce 2005. V ten moment pochopitelně tato zpráva obletěla celý svět a Adriana i její dcerka Eliza se staly fenoménem.

I když to může někomu znít jako šílenost, Adriana si mateřství v důchodovém věku vyloženě užívala. Měla spoustu času, stala se spisovatelkou dětských knih, mohla se plně věnovat své dcerce a nemusela spěchat do práce. Díky tomu je jejich pouto opravdu podivuhodné a i když si Elizinu mámu pletou s babičkou, ani jednu z nich to nevyvede z míry.

Samozřejmě se o těhotenství pokoušela již dříve, ale osud ji stavěl do cesty neustále nějaké překážky – opustil ji manžel, byla pracovně vytížena, ze zdravotních důvodů potratila a dokonce se 9 let léčila s neplodností. Nakonec se však svého malého štěstí dočkala a i nyní, když už je Eliza krásná mladá dospělá žena, mají mezi sebou úžasné pouto.

Nevíme jak vy, ale my považujeme tohle mateřství za takový menší zázrak. Na světě existují totiž mladé páry, které se snaží o dítě a z nějakého důvodu to prostě nejde. Nebo že by to byl sám osud? A co si o takto pozdím mateřství myslíte vy?

Tématem jsem se inspirovali na prosvet.cz

Reklama