in

Jak na větší výdrž telefonu? Top 10 rad , za které vám baterie poděkuje!

pixabay.com
Reklama

Nikdy by vás to ani nenapadlo, ale způsob nabíjení vašeho telefonu může být zásadní nejen pro vaše účty za elektřinu a bezpečnost, ale také pro životnost jeho baterie. Baterie telefonu, které se dnes používají, jsou založeny na přesném počtu nabíjecích cyklů. Aby se prodloužila jejich životnost, doporučuje se například nenabíjet je na 100% a nevybíjet je na 0%. Tohle a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

1. Nenechávejte nabíječku v zásuvce.

Nabíječka neustále odebírá energii, když je v zásuvce, a to i když není připojen telefon.

pixabay.com

2. Nenabíjejte baterii až na 100%.

Pokud pokaždé nabijete baterii telefonu na 100%, zkrátí se tím její životnost. Je to proto, že každá baterie má přesný počet nabíjecích cyklů a pokud ji vždy nabijete na 100%, tyto cykly skončí dříve.

pixabay.com

3. Před dalším nabíjením nenechávejte baterii se zcela vybít.

Také není ani dobré nechat baterii vybít na 0%. Jak jsme řekli, nejnovější lithiové baterie pracují v nabíjecích cyklech. Pokud tedy necháte baterii vybít úplně, zničíte krok za krokem životnost vašeho zařízení.

pixabay.com

4. Nenechávejte telefon nabíjet přes noc.

Pokud necháte telefon nabíjet celou noc, ztratíte elektřinu a nabijete baterii více, než je nutné. To také zkazí nabíjecí cykly baterie.

pixabay.com

5. Během nabíjení nepoužívejte telefon.

Během nabíjení byste neměli stále vybíjet baterii telefonu. To vede k přetížení baterie, která se nyní snaží dělat 2 věci najednou.

pixabay.com
Reklama

6. Nenabíjejte telefon, když je baterie ještě nad 20% své kapacity.

Neustálé nabíjení telefonu je špatné, protože to ovlivní výdrž baterie.

pixabay.com

7. Během nabíjení nenechávejte telefon v pouzdře.

Jedním z hlavních nepřátel baterií je teplo a nabíjením telefonu v obalu zachycujete  toto přebytečné teplo, které se nabíjením vytváří. To způsobí zahřátí baterie a dalších vnitřních součástí telefonu.

pixabay.com

8. Nepoužívejte levné nabíječky.

Každý telefon má kompatibilní nabíječku, kterou nelze vyměnit za jinou od jiné značky nebo za jinou pro jiný model. Pokud nepoužíváte správnou nabíječku, může být energie přenášená do baterie příliš velká nebo příliš malá. To by mohlo vést k přehřátí nebo k opravdu pomalému nabíjení.

pixabay.com

9. Nepoužívejte neznámé aplikace na baterie.

Bezplatné aplikace mohou být užitečné ke sledování výkonu baterie, ale měli byste být opatrní, které z nich používáte. Aplikace vyvinuté neznámými zdroji a nehodnocené výrobci smartphonů mohou baterii zatěžovat a stahovat reklamy do telefonu.

pixabay.com

10. Nenabíjejte telefon z notebooku.

Notebooky jsou často používány pro nabíjení telefonů, avšak to trvá značně déle, než za pomocí regulárních zásuvek.

pixabay.com

Tak schválně, kterou z těchto chyb jste dodnes dělali? My se tedy přiznáme, protože telefon neustále nabíjíme přes noc, a i když má třeba ještě 30% protože máme obavy, aby se nám následující den nevybil. Víte o dalších věcech, kterým byste se měli vyhnout, a které můžeme přidat na tento seznam?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama