in

Stále tomu věříme! Top 10 zastaralých zdravotní mýtů.

pixabay.com
Reklama

Dámy a pánové, určitě si pamatujete na dobu, kdy jste byli malí a vaši rodiče či prarodiče vás říkali, abyste nešilhali, jinak vám to zůstane nebo si nepraskali klouby, jinak budete mít artritidu. Co je ale na tom pravdy? Po dnešku zjistíte, že věříme více mýtům o zdraví, než je správné.

1. Hubnutí jedné části těla.

Že můžete ztratit tuk na určitých částech těla pomocí určitých cvičení? Nic hloupějšího jsme neslyšeli.

pixabay.com

2. Opalování

Mít opálení je zdravé? Jen nosíte poškozenou kůži. Opalování znamená doslova odumírání kožních buněk, abyste nedostali rakovinu. Nadměrné opalování škodí.

pixabay.com

3. Lupání kloubů

Že praskání kloubů způsobuje artritidu? Hloupost.

pixabay.com

4. Závislost je jen nedostatek vůle

Vlastně je to dále od pravdy, než byste si mysleli. Závislost je velmi složitý fyziologický, psychologický a psychosociální proces. Překonání vyžaduje obrovské úsilí, stejně jako podporu lékařů, rodiny, přátel a někdy i poradců v oblasti duševního zdraví.

pixabay.com

5. Krvácení z nosu a zaklánění hlavy

Pokud krvácíte z nosu, rozhodně nezaklánějte hlavu dozadu, i když jste slyšeli, že je to správně. Není! Nedělejte to, protože krev by mohla odtékat do krku a způsobit nevolnost nebo do dýchacích cest a způsobit jejich ucpání.

pixabay.com
Reklama

6. Cukr dělá děti hyperaktivní

Ani tento bod není pravdivý. Děti jsou přirozeně nabité energií. A situace, kdy jedí hodně cukru, jsou často události jako narozeninové oslavy a Vánoce, kdy jsou šílené bez ohledu na to, co jedli.

pixabay.com

7. Mít dobré BMI znamená  být zdraví?

Velmi svalnatý člověk bude mít BMI, které říká, že je obézní. Tak co je v tom za smysl?

pixabay.com

8. Přírodní = zdravé?

To, že je něco přírodního ještě neznamená, že je to zdravé…

pixabay.com

9. Umývání kuřete před vařením

Pokud kupujete kuře z trhů – udělejte to. Pokud ho kupujete v obchodech s potravinami – nedělejte to. Jediným výsledkem mytí kuřete před vařením je kontaminace vaší kuchyně. Bakterie umírají, když maso vaříte správně. Neumřou, když jej opláchnete ve dřezu a ani po umytí mýdlem.

pixabay.com

10. Esenciální oleje léčí nemoci

Kvůli této mylné představě umírá příliš mnoho lidí.

pixabay.com

To jsou nám to ale zjištění. Nevíme jak vás, ale nás jich pár rozhodně překvapilo. Nevíce asi to umývání kuřete ve dřezu. S tím bychom měli rozhodně přestat. A co jste nečekali vy?

Tématem jsme se inspirovali na boredpanda.com

Reklama