in ,

Je načase PŘESTAT! 10 nezdravých NÁVYKŮ, které jsou pro vás HORŠÍ než jste si MYSLELI.

pixabay.com pixabay.com
Reklama

Není příliš pozdě na to, abyste zvrátili své nejhorší návyky (přestat kouřit, pít, přejídat atd.) A okamžitě začít žít šťastnějším a zdravějším životem. I když to vypadá nevině, tak i takové malé nezdravé svačinky vám škodí pomalu stejně, jako kouření. Dnes vám proto řekneme o 10 návycích, se kterými bychom měli přestat.

1. Svačení, když vás jen honí mlsná.

Ztráta kontaktu s přirozeným hladovým signálem a signály spokojenosti vašeho těla může vést k chronickému přejídání a nemalé nadváze.

pixabay.com

2. Trávení příliš mnoho času na gauči sledováním televize.

Sedavý životní styl je dlouhodobě spojován se špatným zdravím. Čím méně fyzické aktivity získáte, tím vyšší je vaše šance na nadváhu a rozvoj diabetu 2. typu.

pixabay.com

3. Utrácení peněz, bez přemýšlení.

Samozřejmě, že žijeme jenom jednou, tak bychom se měli umět bavit a potěšit se, ale musíme zároveň přemýšlet i nad budoucností, aby nám ty peníze nechyběli právě tam.

pixabay.com

4. Jedení příliš mnoho rychlého občerstvení.

Neustálá strava dvojitých cheeseburgerů a hranolek nebo mléčným koktejlem, může samozřejmě vést k nadváze, ale také k nejrůznějším zdravotním problémům spojeným s obezitou, jako jsou srdeční choroby a cukrovka 2. typu.

pixabay.com

5. Opalování se několikrát během léta.

V USA je každoročně léčeno na rakovinu kůže téměř 5 milionů lidí a část z toho jen proto, že nejsme ostražití a nestaráme se o ochranu před sluncem.

pixabay.com
Reklama

6. Trávení času s někým, kdo vás neustále zlobí, trápí nebo stresuje.

Když je vaše tělo zaplaveno kaskádou stresových hormonů, zvyšují krevní tlak a krevní cukr, snižují imunitu, zpomalují trávení a způsobují depresi.

pixabay.com

7. Jedení snídaně (nebo nějakého jídla), když nemáte hlad.

Přehled studií publikovaných v roce 2019 v BMJ naznačuje, že snídaně nemusí být nutně dobrou strategií pro hubnutí. Vědci dokonce doporučují dospělým, kteří se chtějí zbavit pár kilo, aby postupovali opatrně, protože by to mohlo mít opačný účinek.

pixabay.com

8. Pití příliš mnoho alkoholu.

Pokud pijete příliš často – více než 2 sklenice alkoholu denně – stane se pro vás alkohol jedem. Vědci zjistili, že bez ohledu na pohlaví byla vyšší konzumace alkoholu spojena s vyšší mírou mrtvice, fatálními aneuryzmami, srdečním selháním a předčasnou smrtí.

pixabay.com

9. Kouření cigaret.

Žádný zvyk není pro vaše zdraví tak škodlivý jako kouření. Má dopad na téměř každý orgán ve vašem těle. Přímo způsobuje 20 procent úmrtí na kardiovaskulární choroby, 30 procent úmrtí na rakovinu a masivních 90 procent všech rakovin plic.

pixabay.com

10. Nadužívání léků proti bolesti.

Pokud nejsou užívána správně, může dlouhodobé obvyklé používání prostředků proti bolesti na předpis vést k závislosti na opioidech, což způsobuje více problémů, než řeší.

pixabay.com

Ta to vidíte. Sice jsme tak nějak podvědomě věděli, co sem bude patřit, ale nás osobně třeba velmi překvapilo to, že nechtěná snídaně našemu tělu může škodit, a že kvůli ní můžeme dokonce i přibírat na váze. A co překvapilo vás? A vezmete si z něčeho ponaučení?

Čerpali jsme z thehealthy.com 

Reklama