in

Děláte to i vy? 12 návyků, které odhalí člověka vyrůstajícího v chudé rodině!

pixy.org
Reklama

Bohužel ne všichni lidé mohou své dětství nazvat obdobím bez mráčku. Někteří měli problémy se svými rodinami, jiní se svými vrstevníky nebo s penězi. A i když finanční potíže jejich rodičů byly krátkodobé, vzpomínka na tyto časy zůstává u mnoha lidí navždy. Snažili jsme se přijít na to, které návyky, ať už vědomé či nikoli, ukazují, že člověk vyrostl v chudé rodině. A ukázalo se, že jich opravdu pár je.

1. Starosti o jídlo

Neustálé starosti s jídlem a výživou jsou jedním z charakteristických znaků, které ukazují, že rodina měla dříve problémy s penězi. Výsledkem je, že lidé, kteří vyrostli v těchto rodinách, se možná budou muset vypořádávat s nadváhou a se špatnými stravovacími návyky.

pixy.org

2. Nekupovat nic „navíc“

Lidé, kteří vyrostli v chudých rodinách, často zažívají spoustu stresu při nakupování. Nic, co kdy chtěli, si totiž nekoupili hned. Často totiž používají pravidlo „zpožděného nákupu“, podle kterého musíte s nákupem jakékoli důležité položky počkat několik dní, aby se ujistili, že ji opravdu potřebujete.

pixabay.com

3. Práce za pár korun

Iracionální strach ze ztráty zaměstnání je typický pro lidi, kteří od dětství chápali, že bez stabilního příjmu prostě nemůžete přežít, bez ohledu na to, jak malý je.

pixahive.com

4. Pevné držení věcí, které jsou vaše

Některé zvyky, které naznačují špatné dětství, na vás mohou snadno najít bohatí lidé i prodejní profesionálové. Způsob, jakým se pohybujete, mluvíte, gestikulujete, jíte a dokonce držíte šálek kávy, může hodně napovědět o vašem životě.

piqsels.com pxfuel.com

5. Víra v zázrak

Lidé, kteří nikdy neměli problém s penězi, považují hazard a loterie za zábavu. Rozdíl mezi vášní a nadějí na zázrak však chápou pouze ti, kteří by výhru skutečně potřebovali.

pixabay.com
Reklama

6. Dělat všechno sami

Člověka, který vyrostl v chudobě, poznáte podle toho, kolik různých věcí může dělat sám. Výměna zámků, oprava netěsných kohoutků, pokládání dlaždic, provádění oprav, stříhání se před zrcadlem. A i když to v jejich současném životě není špatné, tento zvyk nikam nevede.

pxhere.com

7. Nic nevyhazovat

Lidé, kteří znají hodnotu peněz, málokdy věci zahodí a snaží se jim proto všemožně prodloužit život. Pokud jejich oblečení již není vhodné nosit v práci, promění je v domácí oblečení. Pak je ještě mohou rozřezat a vytvořit z nich hadry. A prachové hadry lze používat a prát, dokud se doslova nerozpadnou… už to vidíte i vy?

pxfuel.com

8. Ztrácet čas místo peněz

Jedním z nejvýraznějších rysů chudoby je myslet si, že peníze jsou cennější než čas. Výsledkem je, že lidé místo na taxi čekají na autobusové zastávce, tráví hodiny hledáním levných produktů, propagačních akcí a slev a celé víkendy tráví v kuchyni snahou ušetřit peníze.

wikimedia.org

9. Panika u pokladny

Život člověka, který vyrostl v chudobě, je plný úzkosti a strachu. Jednou z nejčastějších příčin stresu je placení za nákupy v supermarketu. I když existuje naprostá důvěra v to, že na jejich bankovním účtu je více než dost peněz, ne každému se podaří zbavit se iracionálního strachu, že transakce může být odmítnuta.

pxhere.com

10. Platba ve splátkách

Strach z budoucnosti vede k tomu, že lidé, i když mají možnost zaplatit celou částku najednou, upřednostňují splátkový kalendář nebo půjčku. A i když nakonec utratí více peněz, částka rozdělená na několik částí pro ně vypadá méně děsivě než plná cena produktu nebo služby.

pxfuel.com

11. Ošetřování se podomácku

Stejně jako v případě času mají lidé žijící v chudobě pocit, že jejich zdraví je méně cenné než peníze. Často mají problémy například se zuby, protože nejsou schopni utratit „tolik peněz“ za zubaře.

pikabu.ru

12. Všudypřítomný pocit strachu

Očekávání “skrytého háčku” v jakékoli situaci, neustálá ostražitost a nedůvěřování nikomu jsou zvyky, které utváří chudá minulost. To zahrnuje také absolutní neschopnost přijímat dary, zejména drahé.

pixabay.com

My jsme sice nevyrůstali přímo v chudé rodině, spíše v takové té úplně průměrné, co se financí týče, ale musíme se přiznat, že i my na sobě pozorujeme některé z těchto rysů chování. A co vy? 

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama