in

Tohle nejsou dobré návyky! 9 věcí, které nám ve skutečnosti ničí život.

adme.ru
Reklama

Některé návyky považujeme za více než dobré a jiné za škodlivé a nebezpečné. Při bližším prozkoumání se však ukáže, že vše není tak jednoduché. Ukázalo se, že kvalita našeho života je do značné míry určována každodenními činy, které byly do této doby vnímány jako mimořádně pozitivní a neškodné. Dnes vám proto představíme 9 „skvělých zvyků“, které nás ve skutečnosti ničí. 

1. Spát, jak dlouho chcete.

Dlouhodobý spánek průběžně (více než 9 hodin denně) může vést k depresi, zhoršování funkce mozku, zvyšování rizika diabetu, přispívá k růstu na váze, způsobuje srdeční choroby, bolesti zad, zvyšuje riziko Alzheimerovy choroby a demence.

adme.ru

2. Pití hodně vody.

Intoxikace vodou může vést k velmi vážným zdravotním problémům: selhání ledvin, plicní nebo mozkový edém. Zdravé ledviny nemohou zpracovat více než 1 litr vody za hodinu. Pokud tedy pijete několik litrů vody v krátkém čase, můžete vytvořit život ohrožující situaci.

adme.ru

3. Čistění zubů po každém jídle.

Po jídle se zvyšuje kyselost v ústní dutině, takže čištění zubů vede k demineralizaci zubů a vyvolává rychlou erozi skloviny.

adme.ru

4. Omezování kýchání nebo zakrývání si úst dlaněmi.

adme.ru

5. Dodržování všech slibů.

Být věrný svému slovu je správné. Ale ne všechno se vždy děje, jak předpokládáme. Okolnosti se mění a někdy je prostě nemožné nebo velmi problematické splnit slib. Osoba, která se cítí odpovědně a bojí se konfliktu, však neodmítá svůj slib a jedná tak na vlastní škodu.

adme.ru
Reklama

6. Vždy říkat ANO.

Dělejte, co chcete, a nedělejte to, co nechcete. Člověk nesmí jednat na principu „odpovím pouze ano / ne“, ale na okolnostech a nikoliv na úkor sebe samého. Nastavte priority správně a přemýšlejte o tom, co je pro vás dobré.

adme.ru

7. Dělání jen užitečných věcí.

Touha po prospěchu každou minutu vede ke skutečnosti, že si člověk přestává všímat rozdílu mezi touhou nedělat vůbec nic a relaxací, kterou tělo potřebuje. Čas věnovaný sobě samému začíná být tak vnímán jako ztracený a naprosto zbytečný, což je špatně.

adme.ru

8. Příliš ekonomický životní styl.

Nedovolit sobě to, co chcete, je stejně nebezpečné jako kupovat impulzivní nákupy. Často se lidé rozhodnou radikálně změnit svůj životní styl, přestat odpočívat a utrácet peníze za malé potěšení. Zkazí vám to akorát náladu a touha ušetřit peníze je nahrazena touhou vzdát se všech těchto výpočtů a dělat si, co chcete. To je ovšem taky špatně.

adme.ru

9. Analyzování každého kroku ve vaší minulosti.

Neustálé vzpomínání nám brání užívat si moment. Myšlenky o minulosti, stejně jako nadměrná analýza, zasahují do života v současnosti a do plánování budoucnosti.

adme.ru

Budete se možná divit, ale spokojený život opravdu nestojí na vždy splněných slibech, dodržených povinnostech a neustálým přemýšlením a hlídáním se. Doufáme proto, že jste si z dnešního článku něco odnesli a začnete žít spokojeněji. 

Čerpali jsme z adme.ru

Reklama