in

Jak na šťastný vztah? Top 10 maličkostí, které dělat před spaním.

pixabay.com
Reklama

Dámy a pánové, možná si budete myslet, že vztahy jsou velmi složité a není jednoduché si nějaký udržovat bez toho, aniž byste se se svým partnerem občas nehádali. Dnes vám ale řekneme top 10 maličkostí, které stačí dělat před spaním a budeme na cestě ke šťastnému vztahu.

1. Od srdce si promluvte.

Věnujte pozornost vzájemným pocitům a nehledejte okamžitá řešení problémů. Pomůže vám to zakončit den pozitivně a budete se cítit lépe. Pokuste se zapomenout na vše, co se ten den stalo, a nechte všechny problémy a starosti za dveřmi ložnice.

pixabay.com

2. Choďte spát ve stejnou dobu.

Mnoho párů se celý den nevidí a mají ve zvyku chodit spát v různou dobu. Šťastné páry si však čistí zuby společně a chodí spát ve stejnou dobu.

pixabay.com

3. Ložnice bez dětí.

Nechte své děti spát ve své posteli pouze tehdy, když mají noční můru. Jinak by vaše ložnice měla být vaším soukromým prostorem, abyste si udrželi intimitu.

pixabay.com

4. Udělejte si masáž.

Lehká a relaxační masáž před spaním zlepšuje kvalitu vašeho spánku, snižuje úzkost a sbližuje páry.

pixabay.com

5. Zapomeňte na práci.

Neřešte práci, když jste v posteli. Je mnohem lepší strávit čas spolu s partnerem a odpočinout si. Vyhněte se mluvení o práci, finančních problémech nebo čemkoli jiném, co by vašeho partnera mohlo znepokojovat.

pixabay.com
Reklama

6. Postel bez mazlíčků.

63 % lidí, kteří spí se svými mazlíčky, nemají dostatek spánku.

pixabay.com

7. Dodržujte rutinu.

Dodržování stejného režimu před spaním vám pomůže lépe spát. Pokud budete se svým partnerem dodržovat stejnou rutinu, váš vztah bude intimnější a plný důvěry.

pixabay.com

8. Objetí a polibky.

Nezapomeňte políbit svého partnera před spaním a také se na pár minut mazlit. Psychologové jsou přesvědčeni, že pokud se při usínání objímáte, váš vztah nebude ve zbytečných problémech.

pixabay.com

9. Přepněte své telefony do tichého režimu a odložte je.

Závislost na sociálních sítích potlačuje uvolňování oxytocinu. Tento hormon je zodpovědný za emocionální intimitu a pouto.

pixabay.com

10. Nehádejte se ani se nepouštějte do vášnivých rozhovorů

Hádka v posteli nikdy nepomůže vyřešit problémy. Navíc je pro oba pak těžší usnout a druhý den budete v depresi.

pixabay.com

Zní to až moc jednoduše, co? Budete se divit, ale v tomto ohledu, jak o vztah správně pečovat, opravdu není třeba hledat jakoukoli vědu. A co vy a vztahy? 

Tématem jsme se inspirovali na brightside.me

Reklama