in

Může váš vztah vydržet navždy? 9 vodítek, které napoví!

pixabay.com
Reklama

Každý z nás by si bezesporu přál zažít takovou tu osudovou lásku, jakou můžeme vidět například v romantických filmech či pohádkách. Dvě osoby, které si jsou souzeny, bezhlavě se do sebe zamilují a poté spolu zůstanou navždy…. A jak vlastně poznat, jestli i ten váš vztah vydrží navždy? V tom vám pomůžeme dnes.

1. Máte stejný přístup k penězům.

Někdo rád utrácí, jiný zase šetří. I když je tak toto téma poněkud choulostivé, rozhodně byste neměli tento bod ignorovat. Právě peníze bývají tím nejčastějším důvodem k hádkám.

pixabay.com

2. Stejné priority v životě.

Je důležité vědět, zdali je váš partner spíše kariérista nebo pohodlný typ, který neudělá ani o krok navíc. Pokud totiž budete jeho pravým opakem, časem se to stane vašim kamenem úrazu.

pixabay.com

3. Stejný smysl pro humor.

Někdy je to právě smysl pro humor, co pomáhá udržovat zdravý vztah. Umět se totiž společně zasmát je k nezaplacení.

pixabay.com

4. Stejný názor na domácí práce.

I když to může znít šíleně, lidé se dokáží hádat i například kvůli tomu, že jeden dokáže udržovat své oblečení ve skříni dokonale poskládané a ten druhý vše jen hází a smotává, jak jej napadne. Perfekcionista s nepořádným člověkem moc do kupy nejde.

pixabay.com

5. Společná budoucnost.

Chce váš partner dítě/děti? Chce stavět dům? Chce svatbu? I tyto otázky je velmi důležité probrat.

pixabay.com
Reklama

6. Měnit k obrazu svému?

Vidina, že si najdete dokonalého partnera, kterého si doděláte k obrazu svému sice zní dobře, ale jak byste se cítili vy, kdyby se vás snažil někdo změnit, abyste se mu líbili více?

pixabay.com

7. Stejné sociální postavení.

Na začátku vztahu si většinou rozdílů nevšimneme, ale poté může nastat problém. Samozřejmě můžete svého partnera nějakým věcem naučit, aby se i on vyznal a orientoval ve vaše poněkud jiném světě, ale není snazší, když to máte oba dva již zažité?

pixabay.com

8. Cítíte zvláštní propojení.

Pokud ve vašem vztahu začnete pociťovat, jako byste vaší drahou polovičku znali tzv. zevnitř, budete vědět dopředu, co chce asi říct nebo z pohledu poznáte, co si myslí, tak jste na velmi dobré cestě.

pixabay.com

9. Máte stejné názory na rodičovství.

Jedno nebo dvě děti? Metoda „cukr a bič“? Rozmazlování nebo přísnost? I tyto otázky jsou velmi důležité, abyste si spolu zodpověděli a shodovali se.

pixabay.com

 

Všechny tyto body jsou samozřejmě jen orientační a proto je neberte vážně jako nějakou modlu. Je ovšem rozhodně dobré si na tyto základní otázky odpovědět, abyste předešli zbytečným hádkám. Pokud však zjistíte, že se ve všem shodujete, máte našlápnuto na velmi slibný vztah. Třeba i navždy.

Tématem jsme se inspirovali na brightside.me

Reklama