in

Striktní a přísná? Taková je Severní Korea!

Severní Korea
youtube.com
Reklama

Žít byste tam rozhodně nechtěli. Země, která se ke svým občanům chová velmi tvrdě a zakazuje sociální sítě. Samozřejmě je řeč o Severní Koree, která si platí tvůrce obsahu na internetu, aby jejich zemi propagovali pouze v dobrém světle.

V současné době bývá v některých státech trendem omezovat či úplně zakazovat sociální sítě. Ačkoliv je influencerský svět velice podstatný, jak pro mnoho firem tak pro chod společnosti, některé země v tom vidí hrozbu. Pak jsou tu také země, které sociální sítě využívají pro svůj prospěch. Krásným příkladem je například Severní Korea.

Tony, nám ve svém videu poukázal na situaci sociálních sítí právě v Severní Koreji. Zde jsou uměle vytvoření infleunceři, kteří mají ukazovat pouze to dobré, co se ve státu děje či to dokonce uměle vytvářet. Naopak ty špatné věci, kterých je tam mnohem více, mají za úkol utlumovat a do světa vůbec nepouštět. Toto je jedním z faktorů, kvůli kterému je Severní Korea velice uzavřený a striktní stát.

Pro běžné občany této země jsou klasické internetové aplikace a sociální sítě naprosto uzavřené, přesto se však občas najde účet na sociálních sítích, který přidává příspěvky z běžného dne v Severní Koreji. V posledních dnech vystoupil do popředí například TikTokový účet northkoreanlife, který nasbíral nespočet srdíček a sledujících.

@northkoreanlife Good morning 😊 #foryou #fyp #foryoupage #xyzbca #korea #viral #morning ♬ original sound – Life In North Korea ❤️🇰🇵

Jak bylo zmíněno na začátku, nejspíše se jedná o uměle vytvořeného influencera, který ukazuje Koreu jako krásnou a klidnou zemi. Podobně na tom jsou například země jako Čína či Saudská Arábie, ta si dokonce platí influencery, aby zemi propagovali jako tu nejlepší možnou.

“Tamní vláda Saudské Arábie zaplatila umělcům obrovské sumy za to, že budou zemi propagovat v co nejlepším možném světle,” vysvětluje Tony ve videu výše, kde odkazoval na jeden z největších festivalů v Saudské Arábii. Ačkoliv se v zemi děly všemožné odpornosti, umělci s touto nabídkou souhlasili.

Článkem jsem se inspirovali z: antiyoutuber.cz

Reklama