in

Příběh Kuby (37): Navázal jsem na kurzu úžasné přátelství. Ostatní mě ale odsuzují.

pixabay.com
Reklama

Před pár lety se Kuba rozhodl, že je čas něco ve svém životě změnit. Přihlásil se proto na kurz vaření, který si vždy přál absolvovat a plný nadšení se chtěl naučit se něco nového. Ve skupině se však objevilo i několik postarších žen, které mu obrátili život vzhůru nohama.

Zajímavá parta

Paní Jana byla v důchodu a měla bohaté zkušenosti s vařením. Dělila se se mnou o triky a tajemství, která vám žádná kuchařka neprozradí. Pak tu byla paní Marie, která měla smysl pro humor jako málokdo. Její historky o životě byly vždycky zárukou skvělého večera. A nezapomenu na paní Evu, která byla záhadně tajemná a vždy měla nějakou zajímavou připomínku, kterou bych do ní vůbec neřekl.

Naše přátelství se rozvíjelo a hodiny strávené společně v kuchyni jsem si užíval. Postupně jsme dokonce začali navštěvovat jeden druhého, vzájemně si psát a zvát se na různé oslavy. Naše skupinka se skládala z mixu zkušeností, radostí a vzájemného respektu. Nikdy bych neřekl, že by něco takového mohlo fungovat.

pixabay.com

Nepochopení

Avšak, když jsem se podělil s ostatními známými o svá nově nabytá přátelství, viděl jsem ty zmatené pohledy a nechápavé komentáře. Proč trávím čas se “starými dámami”? Proč se nekamarádím s někým v mé věkové kategorii nebo raději nechodím s chlapy na pivo?

Nikdo mi nerozuměl a já z toho všeho mám akorát špatný pocit. Je se mnou něco v nepořádku, že mě těší více schůzky se staršími dámami v kuchyni než s vrstevníky někde venku na párty? Jsem bezradný a nevím, co dělat. Nechci, aby mě známý odsuzovali, ale zároveň se nechci vzdát ani nově nabytých kamarádek.

Reklama