in

Příběh Renaty (24): Zvolila jsem si zajímavý způsob života. Musím to ale tajit.

pixabay.com
Reklama

Renata zažívá jedno neobvyklé období svého života, kdy objevila svět plný nečekaných možností. Někomu to však připadá neobvyklé nebo kontroverzní a tak o tom musí lhát. Pro ni je to ale způsob, jak si užívat život z nové perspektivy a prožívat neobvyklé zážitky.

On.

Bylo to v době, kdy jsem začala objevovat online svět seznamování. Nikdy jsem nebyla zastánkyní tradičních způsobů randění a náhodných seznamovacích aplikací. Jednoho dne jsem však narazila na stránku, kde se lidé spojovali za účelem sdílení společnosti, bez nátlaku na romantický nebo sexuální vztah.

Našla jsem tam muže, který hledal někoho, s kým by mohl sdílet svůj čas, chodit na večeře, koncerty a prostě si užívat společnost. Bylo mi jasné, že to není tradiční forma randění, ale poskytovalo to více způsob, jak si oba užívat bez závazků.

pixabay.com

Dokonalé, ale…

Od prvního setkání jsme si padli do oka. On, pán s vyšším postavením ve firmě, který prostě neměl moc času na tradiční vztahy, a já, žena se svým vlastním životem, která chtěla objevovat nové zážitky. Překvapilo mě, jak se tato forma přátelství vyvíjela. Psali jsme si každý den, sdíleli své radosti i starosti a společně zažívali různé aktivity.

Chodili jsme na večeře, na koncerty, a dokonce jsme spolu cestovali. Přišlo mi to jako vzrušující a nekonvenční způsob trávení času. Zároveň jsem si ale byla vědoma, že tento vztah nemůžu sdílet se svými přáteli a rodinou. Byla by to pro ně těžko pochopitelná situace, protože moc dobře vím, jaké mají názory na “jiné formy známostí”.

Některým by moje volba přišla nekonvenční, možná až kontroverzní, ale pro mě to byla cesta ke spokojenosti a zábavě. Nikdy jsem nepostrádala lásku nebo partnerský vztah a tato forma přátelství mi přinesla nové pohledy na svět a na to, co vše může být vztahem mezi dvěma lidmi. Mrzí mě jen, že to nikdy nikdo jiný z mého okolí nepochopí… a jak dlouho budu moci takto lhát?

Reklama