in

Máte problémy se spánkem? Těchto 8 nápojů vám pomůže!

 brightside.me
Reklama

Mnozí lidé v dnešní době mají problémy se spánkem. Ať už je to kvůli nadměrnému stresu, dlouhodobě nucené nespavosti či jiným důvodům. Většina lidí v tomto případě sáhne pro prášky na spaní. Ty však také nejsou pro tělo úplně dobré, a ačkoliv vám pomohou usnout, mají řadu jiných negativních účinků. Zde pro vás máme přírodní cestu jak snadno usnout a tyto nápoje nemají žádné negativní účinky!

1. Vlažné mléko

brightside.me

Teplé mléko je jednou z nejlepších možností, jak navodit hluboký a příjemný spánek. Obsahuje tryptofan, který zvyšuje serotonin v mozku, látku, která nám dává pocity štěstí a pohody. Hormon melatonin se za těchto podmínek produkuje více, a to je nezbytné, protože je schopen nabudit spánek dokonce i u osob trpících chronickou nespavostí.

2. Mátový čaj

brightside.me

Mátový čaj zmírňuje bolesti žaludku díky svým protizánětlivým vlastnostem. Máta peprná snižuje intenzitu svalů, což umožňuje tělu správně se uvolnit. Pokud se připravujete na zkoušku nebo důležitou prezentaci, kvůli které se v noci nervujete, je tento čaj skvělou volbou.

3. Třešňový džus

brightside.me
Třešňový džus, stejně jako mléko, obsahuje tryptofan. Proto může produkovat hormon melatonin, což zlepšuje kvalitu spánku. Tento džus byl testován v několika studiích pro léčbu nespavosti a bylo prokázáno, že je jednou z nejúčinnějších možností, jak proti ní bojovat a zajistit více hodin správného spánku.

4. Kokosové mléko

brightside.me
Kokosové mléko obsahuje hořčík a draslík, 2 minerály, které jsou schopné uvolnit svaly a zajistit dobrý spánek. Kromě toho snižuje krevní tlak a otoky v ledvinách. Díky velkému množství přírodních elektrolytů pomáhá tělu vyrovnat se a relaxovat.

5. Zelený čaj

brightside.me

Zelený čaj, nabitý antioxidanty, je dobrý kdykoliv během dne. Nicméně, pokud jde o spánek, bezkofeinový zelený čaj je nejlepší volbou. Obsahuje theanin, který podporuje relaxaci a uvolnění fyzického stresu, což vám pomůže mít dlouhý a klidný noční spánek.

Reklama

6. Heřmánkový čaj

brightside.me

Heřmánkový čaj má na tělo relaxační účinek. Obvykle se doporučuje při bolestech žaludku, protože může napomáhat trávení a zmírňovat vnitřní napětí. Heřmánek se však ukázal jako velmi účinný při snižování příznaků stresu, jako je nespavost a úzkost.

7. Mandlové mléko

brightside.me

Mandle jsou naloženy vším, co tělo potřebuje, aby se dostalo do hlubokého spánku. Mandlové mléko bohaté na hořčík se ukázalo jako velmi účinné, pokud jde o podporu spánku, díky účinnosti tohoto minerálu. Stejně jako kravské mléko obsahuje mandlové mléko tryptofan, a díky tomu může tělo produkovat melatonin. Tento hormon je nezbytný pro regulaci spánkového režimu, a proto mnoho lidí s chronickou nespavostí má tendenci brát doplňky melatoninu ke spánku.

 

Tak co, pořád si myslíte, že prášky jsou nejlepší volbou? Zde je podrobně popsáno, jaký má každý nápoj účinky, a až zase příště nebudete moct usnout, mnohem lepší, než sáhnout po chemii, je sáhnout po přírodní cestě.

Reklama