in ,

Jak si zjednodušit život? 10+ jednoduchých, ale chytrých lifehacků!

reddit.com reddit.com
Reklama

Když porovnáme naše životy dnes a životy lidí před sto lety, je patrný výrazný posun. Elektrospotřebiče či motorové dopravní prostředky sice tehdy lidstvu již sloužily, ale jejich využitelnost a dostupnost se s dnešní dobou vůbec nedá srovnávat. I dnes se stále najdou zlepšováky či úplně nové technologie, které náš život zjednodušují. A nyní se podíváme na lidi, kteří sice nevymysleli nějaké převratné vynálezy, jedná se však o chytré a přitom jednoduché vychytávky!

1. Kráječ na pizzu nejen na pizzu.

Kulatý nůž určený především na krájení pizzy se zdaleka nemusí využívat jenom na ní. Lépe se s ní dají krájet i například uzeniny, sýry, těsto atd.

2. Jídelní hůlky a gumičky.

Pokud použijete dva kousky jídelních hůlek a dobře je spojíte gumičkami, můžete tak z tuby dostat veškerou pastu.

3. Jak zachovat lesk?

Zachování lesklosti například u vodovodních kohoutků je velice jednoduché, stačí k tomu použít obyčejný papír na pečení.

4. Už žádné roztahané ponožky.

U ponožek má spoustu lidí problémy, že je často mají rozházené všude možně po šuplíku či skříni a kvůli tomu je nemohou najít. Posloužit však může obyčejná krabice od bot.

5. Mobil či tablet při jízdě autem.

Pokud v autě na zadním sedadle při jízdě například rádi sledujete filmy či videa, můžete daný mobil či tablet dát do folie, kterou připevníte k opěrátku předního sedadla.

Reklama

6. Lepidlo a magnetky.

Nůžky, pilníky a další pomůcky, u toho všeho docílíte lepší organizace tak, pokud vezmete dva kousky malých magnetů, přičemž jeden připevníte k stěně a druhý k samotnému předmětu.

7. Chcete si zapálit svíčku, ale nemáte jí?

Místo klasických svíček vám může dobře posloužit pomerančová kůre a olivový olej, které spolu v kombinaci vytvoří svíčku, která bude hořet hezky a dlouho.

8. Tip především na cesty.

Pokud se balíte například na dovolenou, ponožky a spodní prádlo na každý den si zabalte dohromady, čímž ušetříte místo i nervy při prohrabávání zavazadla.

9. Hrnek na zmrzlinu.

Pokud si dáte kelímek se zmrzlinou do hrníčku, má to hned tři výhoda. Za prvé vás nebudou studit ruce, zmrzlina déle vydrží a navíc je stabilnější.

10. Gumičky na neumyté sklenice.

Už mě štvalo, jak si ostatní členové rodiny po sobě nemyli špinavé sklenice. Začali jsme na ně proto používat gumičky no a světe div se, pomohlo to.

11. Sponka do vlasů na označení konce.

Konec lepící pásky jde často odlepit těžko, pokud však použijete například sponku do vlasů, bude to mnohem jednodušší.

 

Jak vidíte, pokud se člověk zamyslí a chytře a důmyslně spojí i zdánlivě nespojitelné věci, tak může být všechno jednodušší. Máte i vy nějakou takovou vychytávku, kterou používáte pokaždé a na kterou nedáte dopustit?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama