in

Jak se správně zachovat? 8 neočekávaných situací!

brightside.me
Reklama

Jak jistě víte, tak svět občas dokáže být i pěkně nebezpečné místo a i když jsme sebevíc opatrní, určitým neočekávaným situacím  se někdy zkrátka nevyhneme, a je úplně jedno, jak moc opatrní jsme byli. Pokud se tedy dostanete do nějaké z těchto osmi situací, zde máte rady, čeho se vyvarovat a co dělat tak, abyste přežili, nebo alespoň vyvázli s co nejmenší újmou!

1. Vloupání zloděje do vašeho domu/bytu.

Rozhodně zloděje nepronásledujte s tím, že se ho pokusíte sami zastavit, nikdy nevíte, jestli je ozbrojený (což většinou bývá). Místo toho zkuste buď uprchnout, nebo si najděte nějaký úkryt a odtud co nejrychleji zavolejte policii.

brightside.me

2. Porucha padáku při seskoku.

Zkuste co nejdříve rozprostřít své tělo, což zpomalí pád. Pokud vidíte nějaké měkké místo, pokuste se nasměrovat tak, abyste dopadli ne něj.

brightside.me

3. Povodeň

Ve svém domě vypněte přívod elektřiny. Pokud budete utíkat mimo a voda bude stoupat, používejte hůlka, s níž se ujistíte, že můžete bezpečně šlápnout před sebe.

brightside.me

4. Výbuch sopky poblíž.

Ve svém domě zavřete všechna okna a oblékněte si dlouhý rukáv. Pokud jste venku, co nejdříve najděte vyvýšené místo a snažte se bránit proti popelu, pokud máte něco, co by vám mohlo pomoci při ochraně, použijte to.

brightside.me

5. Pokud vás začne pronásledovat hroch.

Pokuste se co nejdříve najít nějaké úkryt, stačí nějaký velký kámen. Pokud utíkáte před hrochem, tak kličkujte, hroši takto kličkovat nedokáží.

brightside.me
Reklama

6. Pokud někdo blízko vás dostane záchvat.

Nepokoušejte se osobu nějak přidržovat, ani jí nedávejte jídlo či pití.  Položte jí na bok a ujistěte se, že v okolí nejsou ostré předměty. Poté zavolejte sanitku.

brightside.me

7. Když se někdo pokusí ukrást vaše auto.

Ideální, jak se tomuto úplně vyhnout, je neparkovat v noci na špatně osvětlených ulicích a mít své auto zabezpečené alarmem. Pokud již nemůžete nic dělat, nezbývá vám, než zavolat policii.

brightside.me

8. Pokud se poblíž vás ocitnou piraně.

Jediná možnost je co nejrychleji se dostat z vody ven, zvlášť, pokud vás některá z nich kousne, pach krve by mohl přilákat další, proto na nic nečekejte a rychle utíkejte z vody ven.

brightside.me

Samozřejmě doufejte a i my doufáme, že tyto rady nebudete nikdy potřebovat, ale pokud k tomu přeci jen dojde, tak víte, jak se máte zachovat! Je sice pravda, že hrochy ani piraně v Česku v přírodě jen tak nepotkáte, ale člověk nikdy neví. 😀

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama