in

Letušky radí! Top 10 věcí, které byste nikdy neměli nosit v letadle.

brightside.me
Reklama

Teplota v letadle je udržována chladnější, aby cestující neomdleli, a vaše boty mohou spustit detektory letištních kovů a akorát vás to zpozdí. Podobných situací může nastat daleko více a pohodlný let je pro klidnou dovolenou nutností. Nikdo nechce vystoupit z letadla s pocitem ztuhlosti, rozrušení nebo únavy. A to, co se rozhodnete mít na sobě může být prospěšný faktor k tomu, jak hladce vaše cestování bude probíhat. Nevěříte? Dnes vám přinášíme 10 rad přímo od letušky, jak na bezchybný a klidný let.

1. Vyvarujte se těsnému oblečení.

Vaše úzké džíny mohou vypadat skvěle, ale mohou vám způsobit nepříjemný pocit při letu. Chcete přece nosit něco, co umožňuje správný krevní oběh. Delší lety vás navíc mohou vystavit riziku žilní trombózy (krevní sraženina, která se obvykle vyskytuje v noze). Což by tento stav mohlo těsné oblečení jedině zhoršit.

brightside.me

2. Odložte kontaktní čočky.

Vzduch v letadle je jiný než vzduch na zemi. Je to proto, že vzduch v kabině cirkuluje a vysoké nadmořské výšky mají za následek nižší vlhkost. Tento suchý vzduch může dráždit oči, zejména pro ty, kteří nosí kontaktní čočky. Z tohoto důvodu se často doporučuje, aby cestující místo toho nosili brýle.

brightside.me

3. Pozor na hořlavé materiály.

I když jsou nouzové situace při letu neobvyklé, je vždy dobré být připraven. Některé materiály jsou více hořlavé, například třásně a tenké látky, jako je bavlna a len. Silnější látky se obecně považují za bezpečnější v případě požáru.

brightside.me

4. Zapomeňte na vysoké podpatky.

Už vám někdy došel dech ještě dříve, než jste došli ke své letové bráně? Letiště jsou velká místa, a proto je nošení pohodlné turistické obuvi ideální. Navíc vysoké podpatky mohou být obzvláště problematické v nouzových situacích, kdy je potřeba poněkud zrychlit.

brightside.me

5. Nepodceňujte nedostatek vrstev.

Lety jsou často chladnější, než jak je venku, aby se zabránilo častému omdlévání cestujících. Proto je rozumné mít na sobě více než jednu vrstvu oblečení, abyste se mohli odpovídajícím způsobem přizpůsobit teplotám. Jak se říká, sundat to můžete vždy.

brightside.me
Reklama

6. Kovové doplňky na obtíž.

Kov je při cestování problém, a někdy se skrývá na takových místech, kde bychom jej ani nečekali. Pásky na botách, obaly od žvýkaček nebo kostice v podprsence. Zabezpečením a kontrolou na letišti můžete projít rychleji, pokud se rozhodnete tyto věci nenosit nebo je odstranit a předem je uložit do příručního zavazadla. Detektory kovů vás mohou opravdu zpomalit.

brightside.me

7. Zbytečně složité oblečení.

Komplikované oblečení nejen zpomaluje chod toalet, ale také může být velmi nepříjemné v tom sedět. Nechcete, abyste museli vaše oblečen každých 5 minut upravovat, takže si oblečte něco, co bylo vámi již vyzkoušeno a otestováno jako pohodlné.

brightside.me

8. Výrazné parfémy a kolínské vody.

Možná milujete vůni svého parfému, ale ostatní z vašeho letu s tím nemusí souhlasit. Po letadle proudí vzduch a vy nemůžete jen tak otevřít okno, abyste vyvětrali. Rovněž nemůžete vědět, zda nemají lidé alergii na přísady ve vašem parfému/kolínské vodě nebo jestli nemá někdo z vašeho letu astma.

brightside.me

9. Nepříjemné svrbivé látky.

Tkanina vašeho oblíbeného trička vás nemusí svědit, když jej nosíte jen do obchodů a zpět, ale ne všechny látky jsou skvělé, když v nich musíte sedět celé hodiny. Noste oblečení, které je prodyšné a měkké, abyste zabránili odírání nebo podráždění pokožky během letu.

brightside.me

10. Urážlivé slogany nebo grafika.

Chcete, aby váš let probíhal co nejplynuleji. To je důvod, proč je lepší vyhnout se tričkům, která mají na sobě text nebo urážlivou grafiku. V letadlech jsou také děti a nikdy nevíte, co lidi budou považovat za urážlivé a co ne, takže je nejlepší hrát na jistotu.

brightside.me

Nevíme jak pro vás, ale pro nás je samotné cestování celkem stresujícím zážitkem, a proto se snažíme, aby vše probíhalo co nejplynuleji bez sebemenších komplikací. Proto dnešní rady hodnotíme jako velmi užitečné. A co si o tom myslíte vy?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama