in

Jak na bolest bez prášků? 11 osvědčených rad!

trithuccuocsong.vn
Reklama

Může se to stát každému z nás. Představte si, že jedete někde na dovolenou a najednou vás přepadne bolest. Nevíte co dělat, prášky u sebe nemáte a nevíte si rady. Dnes vám ukážeme top 10 rad a tipů, jak se s bolestmi vypořádat i bez léků.

1. Kus tmavé čokolády na uklidnění bolesti v krku.

Proč to funguje: Podle vědců může čokoláda potlačit kašel a léčit bolest v krku ještě lépe než běžné léky. Studie ukázaly, že díky kakau čokoláda výrazně snižuje četnost kašle, pracuje lépe než kodein a sladké sirupy.

trithuccuocsong.vn

2. Pijte více vody, abyste zmírnili příznaky migrény.

Proč to funguje: Mírné bolesti hlavy a těžké migrény mohou být často  spouštěny dehydratací. Špatná rovnováha tekutin a elektrolytů v těle nedovolí, aby jeho systémy fungovaly správným způsobem. Dostatečné pití vody vám pomůže bojovat proti dehydrataci a zmírnit příznaky migrény.

trithuccuocsong.vn

3. Kurkumin k zastavení bolesti způsobené zánětem.

Proč to funguje: Kurkuma, koření, které je obzvláště oblíbené v Asii, je široce používáno v alternativní medicíně díky protizánětlivým vlastnostem, kurkuminu. Některé studie srovnávaly kurkumin s konvenčními léky a zjistily, že to bylo stejně dobré v úlevě od bolesti jako ibuprofen.

trithuccuocsong.vn

4. Protahování k úlevě od bolesti zad.

Proč to funguje: Strečink uvolňuje napětí ve svalech podporujících páteř a zlepšuje pohyb a celkovou pohyblivost.

trithuccuocsong.vn

5. Inhalování éterických olejů, ke zbavení od bolesti hlavy.

Proč to funguje: Má se za to, že esenciální oleje mají uklidňující a relaxační účinek. To je důvod, proč mohou být užitečné při léčbě bolesti hlavy způsobené úzkostí a stresem.

trithuccuocsong.vn
Reklama

6. Použijte peprmintový čaj ke zklidnění bolesti zubů.

Proč to funguje: Peprmint má znecitlivující vlastnosti, které vysvětlují jeho uklidňující účinky, které zmírňují bolest. Navíc je mentol, který se nachází v mátě peprné, znám, že má antibakteriální vlastnosti.

trithuccuocsong.vn

7. Udělejte si koupel se solí Epsom, aby jste se zbavili bolesti kostí a kloubů.

Proč to funguje: Epsom sůl je bohatá na hořčík, který reguluje více než 300 enzymů v těle a díky tomu jeho systémy správně fungují. Odstraňuje toxiny a snižuje stres a zánět.

trithuccuocsong.vn

8. Jděte na procházku a uvolněte tak endorfiny a bojujte proti bolesti.

Proč to funguje: Fyzická aktivita, jako je cvičení nebo chůze, uvolňuje endorfiny a mozkové chemikálie, které snižují pocit bolesti. Navíc endorfiny zvyšují imunitní reakci a vyvolávají pocit euforie.

trithuccuocsong.vn

9. Jezte banán pro zmírnění menstruačních bolestí.

Proč to funguje: Banány jsou bohaté na draslík a vitamín B6,  který sníží svalové křeče a ochrání vás před zadržováním vody a pocitem nadýmání.

trithuccuocsong.vn

10. Použijte teplo, abyste se zbavili křečí.

Proč to funguje: Teplo pomáhá svalům uvolnit se, zmírňuje bolest a zmírňuje nepohodlí.

trithuccuocsong.vn

11. Namočte si nohy do horké vody, abyste snížili krevní tlak.

Proč to funguje: Horká voda přitahuje krev dolů k vašim nohám a pryč z vaší hlavy, takže se váš krevní tlak pomalu vrátí do normálu.

brightside.me

Bolest není nic příjemného a dokáže člověka natolik ochromit a ovlivnit, až bychom se divili. Ne každý rád jí prášky, protože chce mít tělo co nejvíce čisté bez různých chemikálií, a přesně v tento moment nastupují babské rady a přírodní medicína. Doufáme, že některou z dnešních rad využijete.

Čerpali jsme z trithuccuocsong.vn a brightside.me

Reklama