in

Krabice s banány, ve kterých byl kokain měly nevydaný QR kód!

Reklama

V pátek byly v několika supermarketech v Česku objeveny v krabicích s banány zabalené také drogy, konkrétně kokain. Na krabicích, kde se drogy nacházely, byl zvláštní a na pohled nepřehlédnutelný QR kód. Byl úplně jiný než na ostatních krabicích, kde se nacházely pouze banány.

Všiml si toho jeden ze zaměstnanců supermarketu, který krabice viděl. QR kód byl podle něj zcela odlišný. „To bylo první, čeho jsem si všiml. Nic podobného jsem předtím neviděl. Divné písmo, číslice a vůbec všechno,“ uvedl.

Nejvíce kokainu našli v Rychnově nad Kněžnou a v Jičíně v Královehradeckém kraji. Zbytek byl ještě v pár dalších obchodech po republice. Nic víc než v pátek se v souvislosti s případem nenašlo. Pátrání však bude probíhat ještě dlouho, jelikož stopy vedou až za hranice.

Samotné drogy byly schované poměrně dobře. Balíčky měly stejnou váhu a velikost, označeny speciálním QR kódem, skryty mezi banány. Na každé paletě byly navíc šachovnicovitě rozmístěny krabice s drogami a bez nich. Zaměstnanci však zboží předtím, než jde na prodejnu kontrolují a proto jim to nemohlo uniknout.

Pokud přemýšlítě nad tím, jestli zaměstanci nebyli v pokušení si něco přivydělat a drogy vzít, tak ne. Prý je to ani nenapadlo, navíc dobře vědí, že jsou pod neustálým dohledem kamer. Jeden ze zaměstnanců později zavtipkoval, že měli štěstí, že si “nešňupli”, jelikož se prý jednalo o koncentrovaný kokain a mohlo je to zabít.

Všechny banány, které byly na paletě spolu s drogami však zlikidovali. Nemohli riskovat jakoukoli kontaminaci. K zákazníkům se vůbec nedostaly. „Nemohli jsme si dovolit ohrozit zdraví zákazníků, ačkoliv se jednalo také o banány z přepravek, kde se kokain nenašel. Byly ovšem ve stejné paletě,“ zmínila Marcela Kadlecová, ředitelka Kauflandu v Rychnově nad Kněžnou. Tam v pátek dorazily dvě palety s ukrytým kokainem.

Čerpali jsme z novinky.cz

Reklama