in

SUPERMARKETY: Objednáte si BANÁNY a přijde Vám v nich navíc i KOKAIN!

twitter.com twitter.com
Reklama

Na zaměstnance některých českých supermarketů čekalo v pátek 10. 6. 2022 odpoledne pořádné překvapení. V bednách spolu s babány našli lisované kostky kokainu. A nebyl to jen jeden obchod, nýbrž hned několik, kde byly dovezeny bedny ze stejné šarže. Nakonec policisté zajistili neuvěřitelných 840 kg kokainu!

Jako první našli kokain zaměstnanci v prodejně v Jičíně a Rychnově nad Kněžnou. Přivolaní policisté poté zjistili, že to nejsou jediná místa, kde byl kokain distribuován. Prověření obchodů,  kam dorazila stejná šarže banánů provedli ve spolupráci s Celní správou.

Celkem měla policie prověřit 3 místa, kde by se mohl nacházet další kokain. Kde přesně ho však našla zatím nepotvrdila. Policie uvedla, že využijí institut mezinárodní policejní a justiční spolupráce, protože informace o případu vedou za hranice České republiky. Zboží má pocházet z Kolumbie a do Česka se zřejmě dostal přes Hamburk.

Celý případ převzala Národní protidrogová centrála, jejíž ředitel uvedl, kolik drog se našlo. V Jičíně a Rychnově se kokain našel dohromady v 96 bednách. Zřejmě se jedná o 80 procentní kokain, který se až k samotným zákazníkům obchodů nedostal.

Kriminalisté zadrželi celkem 840 kg kokainu. Prodejci by jeho prodejem mohli vydělat více než 2 miliardy korun. Jeden gram této látky se totiž na černém trhu prodává za 2 až 3 tisíce korun. Je to tedy dosud největší zadržená zásilka kokainu v České republice.

Není to první případ zadržení kokainu u nás. Podobný případ se stal v roce 2015, kdy bylo také v zásilce banánů nalezeno téměř 100 kg drogy. Ještě o něco více pak bylo zadrženo v roce 1999 ve skladu na Mělnicku. A to celých 117 kg.

Co se týče Evropy, tak největší zásilka kokainu byla odhalena loni v únoru v hamburském přístavu. V pěti kontejnerech se tehdy našlo neskutečných 16 tun kokainu, odeslaných z Paraguaye.

Čerpali jsme z zpravy.aktualne.cz

Reklama