in ,

Lifehacky, které fungují? 10+ drobností, které usnadní váš život!

reddit.com reddit.com
Reklama

Vynálezy nejenom, že mění náš svět, ale navíc výrazně usnadňují naše životy. Pokud jde například o zprávy, tak ještě v předminulém století trvalo pár vět napsaných na papíře doručit adresátovi i několik dní. Dneska během pár sekund pošleme příjemci zprávu, fotku, video… I u různých předmětů, které nám už tak dost usnadňují život, existují způsoby, jak je využívat ještě efektivněji. Nyní se podíváme na několik takových menších lifehacků pro to, aby naše životy byly ještě jednodušší!

1. Jak sledovat cokoliv na mobilu v letadle?

Pokud náhodou nemáte stojan, který byste si dali na stůl, bude vám stačit pouze pruh papíru (pro lepší pevnost je lepší použít více papírů najednou), který takto připevníte k pouzdru telefonu a zaháknete.

2. Umývání kovových brček.

Kovová brčka na vícero použití jsou čím dál populárnější, v myčce se však mohou lehce ztratit. Pokud je však připevníte pomocí spony na okraj, určitě se neztratí.

3. Vrtání díry do stropu.

Při vrtání díry do stropu může být nepříjemné odpadávání prachu, který může padat přímo na vás. Zamezíte tím použitím spodní části kelímku.

4. Jak to udělat, aby ovoce dozrálo rychleji?

Skladujte ho spolu z banány. Z banánů se totiž uvolňuje ethen, což je plyn, díky kterému ovoce dozraje rychleji. A nebojte se, je zcela neškodný.

5. Taška rozhodně nespadne.

Pokud vezete v autě tašku s nákupem či něco jiného s úchytem, můžete tuto věc připoutat pásem, což zamezí pádu například při ostřejších zatáčkách.

Reklama

6. Ideální na palačinky.

Palačinkové těsto dobře promícháte v proteinovém shakeru či nějaké jiné lahvi, odkud ho poté můžete lít rovnou na pánev.

7. Jak skladovat celer?

Pokud ho nakrájíte, dáte do misky a zalijete vodou, vydrží pak při skladování v lednici mnohem déle.

8. Ušetří místo ve skříni.

Pokud máte problém s nedostatkem místa ve vaší skříni, tak můžete použít kovový řetízek, kdy za jednotlivá oka zaháknete ramínka.

9. Zamezí pádu telefonu při nabíjení.

Pokud se vám při nabíjení děje to, že vám telefon často padá z postele, můžete ho pomocí kovové sponky zaháknout za okraj povlečení.

10. Držadlo na hranolky.

Držadlo na kelímky všichni známe, ale co takhle na hranolky? A naleznete ho prakticky v každém autě, ačkoliv jste o tom dosud možná ani nevěděli. 😀

11. Jak zamezit převrácení krabiček?

Jednoduše dejte kovový stojan na misky a krabičky obrácenou stranou, čímž je zajistíte a zamezíte tomu, aby se převrátily.

12. Využití starých ponožek.

Při vytírání podlahy můžete místo hadru použít staré bavlněné ponožky, čím ušetříte a zároveň tyto ponožky ještě mohou najít využití.

 

Zajímavé a chytré nápady! I když se jedná víceméně o maličkosti, jsou to maličkosti, které skutečně mohou ušetřit nějaký čas nebo nervy a pokud si tyto techniky osvojíte, po nějaké době to již budete dělat zcela automaticky.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama