in

8 domácích prací, které můžete přestat dělat a nic se nestane!

brightside.me
Reklama

Ať už jde o utírání prachu, umývání nádobí nebo žehlení.. Vše z uvedeného zná asi každý z nás. I když se to nezdá, bere nám to hodně minut (někdy i dokonce hodin) života týdně, někomu samozřejmě víc, někomu míň. Proto raději nechtějte vědět, kolik průměrně hodin života věnujete např. blbému vysávání! Napadlo nás tedy zaměřit se na úklid domácnosti a ukázat Vám, že ne všechny domácí práce, které děláte, jsou nezbytně nutné pro uklizený dům.

1. Drhnutí plastových nádob

Většinou jsme zvyklí je umývat stejným způsobem jako klasické talíře. To je však zbytečné, protože plast je v tomto ohledu mnohem snazší umýt a ve své podstatě ani není třeba používat houbičku.

brightside.me

2. Vysilující praní v rukou

Prádlo, které nepatří do pračky, stačí umýt v rukou jen velmi zlehka. Není třeba žádné kroucení nebo vysilující drhnutí.

brightside.me

3. Příliš časté umývání lednice

Vnitřek lednice není třeba umývat častěji než jednou za 3 měsíce. Jiný případ ale nastává, pokud jsou v lednici nějaké skvrny nebo nečistoty od jídla.

brightside.me

4. Leštění nerezových ocelí

Nerezovou ocel také nečistěte moc často a zároveň si vystačíte jen s jemným hadrem a vodou. Přípravky s chlórem nebo alkoholem by mohly zanechat různé skvrny nebo zničit povrch oceli.

brightside.me

5. Utírání prachu na knihách a kolem knih

Rozhodně to není špatný nápad, ale buďme realisté – je to zbytečné. V domě máte desítky dalších míst, kde se drží hromada prachu. Na ty byste se měli spíše zaměřit.

brightside.me
Reklama

6. Pravidelné umývání zrcadla

Zrcadlo by se mělo umývat pouze v případě, je-li na něm nějaký otisk prstu, zaschlé kapky či cokoliv jiného.

brightside.me

7. Utírání prachu suchým hadříkem

Najdou se i lidé, kteří doma utírají prach ”nasucho”. Tím jen prach utřete z daného místa a rozvíříte do okolí, proto je nejlepší používat mokrý hadřík.

brightside.me

8. Mytí dřevěných podlah velkým množstvím vody

Dřevo a voda nejsou úplně nejlepšími kamarády. Proto doporučujeme umývat dřevěné podlahy jen nějakým zvlhčeným hadrem, který smyje největší nečistoty.

brightside.me

Je pravda, že lidé uklízí zaprvé neefektivně (o tom si můžete najít další články u nás na webu), a zadruhé se jejich pozornost upíná na malé věci a nezaměřují se na to opravdu důležité. K čemu je Vám přeci mít dokonale vyleštěné zrcadlo nonstop, když nemáte čisto za všemi postelemi v bytě?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama