in

Video: Justin Bieber trpí nemocí, ochrnula mu půlka obličeje

instagram.com instagram.com
Reklama

Zpěvák Justin Bieber v pátek 10. 6. 2022 zveřejnil na svém instagramu video, kde vysvětluje, proč musí rušit své koncerty na turné Justice World Tour. Důvodem je nemoc, kvůli které mu ochnula půlka obličeje. I když to zní velmi znepokojivě, měl by se při dodržení klidového režimu a léčby uzdravit.

Známý kanadský zpěvák trpí nemocí zvanou Ramsayův-Huntův syndrom. Tuto nemoc způsobuje pásový opar, který postihne jeden z lícních nervů. “Očividně jak vidíte z mého obličeje, mám syndrom, který se nazývá Ramsayův-Huntův syndrom.” vysvětluje ve videu. “Tohle oko nemrká, nemůžu se usmát na téhle straně obličeje, tahle nosní dírka se nehýbe.” ukazuje.

Vir postihne nejprve ucho, kde se může objevit také bolestivá vyrážka v podobě puchýřků a od něj se pak rozšíří na stejnou stranu obličeje. Kromě ochrnutí obličeje se může u nemocného objevit také ztráta sluchu, hučení či pískání v uchu, motání hlavy nebo ztráta chuti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Justin Bieber (@justinbieber)

Bieber se dále omlouvá, že přesto, že jsou někteří jeho fanoušci kvůli zrušeným koncertům frustrovaní, on by to nyní fyzicky nezvládl. Samotnou léčbu není radno zanedbat, protože může vést k trvalým následkům. “Jak vidíte, je to opravdu vážné. Tělo mi řeklo, ať zpomalím. Doufám, že to lidi chápete. Čas teď využiju k odpočinku, abych se mohl brzy vrátit ve 100% formě.” zmiňuje dál ve videu.

Není to poprvé, co Bieber zveřejnil, že trpí nějakou nemocí. V minulosti trpěl mononukleózou a boreliózou. Sám řekl, že má za sebou těžké roky. Jeho manželka Hailey letos skončila v nemocnici kvůli krevní sraženině v mozku. Měla příznaky mrtvice, ochrnutou pravou stranu obličeje a nemohla ani mluvit.

V komentářích u videa jsou slova podpory nejen od fanoušků, ale také od mnoha slavných osobností. Všichni přejí Biebrovi, aby se uzdravil a posílají mu sílu. Za jak dlouho se zpěvák zotaví se zatím neví, ale doufáme, že brzy. 

Čerpali jsem z idnes.cz

Reklama