in

Video: Jaké je to žít s ADHD? Přesnější ukázku byste hledali těžko.

instagram.com
Reklama

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli způsob, jakým vy vnímáte svět, je ten správný? Jestli vidíte stejně barvy nebo jestli to, co se vám odehrává v hlavě, je normální nebo už nenormální? Třeba na něco najdete odpověď již dnes.

Na internetu se objevilo video, které má údajně dokonale vystihovat, jaké to je žít s poruchou pozornosti s hyperaktivním prvkem, nebo-li ADHD. Možná si řeknete, že takových videí, ve kterých jste například měli možnost vidět očima člověka pod vlivem halucinogenních houbiček, jste už viděli spousty a že žádné se k těmto stavům nemá šanci ani přiblížit, ale dnešní video je jiné.

Zde se můžete přesvědčit sami.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @sexyjoked

“Je to relativní a docela precizní a přesné… schvaluji,” komentuje první. “Počkej, nevěděla jsem, že tohle není normální,” zjišťuje druhý. “Je to jako soustředit se na něco a najednou se soustředíš na něco jiného a skončíš v téhle smyčce, která se nakonec rozšíří až třeba na 5 věcí lol,” popisuje další.

Najdou se však i lidé, kteří s popisem nesouhlasí, ale jen proto, že nepochopili koncept videa. Ano, ve videu to vypadá, jako by se vnitřní hlasy více lidí přebíjeli navzájem a tudíž to spíše vypadalo jako schizofrenie. Hlasy ve videu ale pouze znázorňují přeskakování v pozornosti z jedné věci na druhou, protože jinak by pouhým obrazem bez zvuku nebylo možné něco takového zachytit.

Je zajímavé sledovat takto vytíženou mysl, nemyslíte? Nevíme jak pro vás, ale pro nás šlo o neskutečný zmatek, že jsme se nedokázali soustředit. A jak jste to vnímali vy? Nebo máte snad v hlavě podobně rušno?

Reklama