in

Princezně Kate byla diagnostikována zákeřná nemoc. Dnes tuto informaci potvrdila ve videu.

youtube.com
Reklama

Týdny spekulací a konspirací jsou u konce. Britská princezna z Walesu Catherine podstupuje léčbu rakoviny, kterou jí lékaři zjistili po prodělané břišní operaci v lednu tohoto roku. Vše oznámila ve videu, který v pátek večer zveřejnil Kensingtonský palác.

Kate na začátku ledna podstoupila operaci břicha a v tu dobu ještě o rakovině nevěděla ona ani lékaři. O rakovině se dozvěděla až po operaci. A byl to podle ní velký šok. Posledních pár měsíců pro ni bylo velmi náročných a nyní se musí soustředit na to, aby se plně uzdravila. „Je mi dobře a každý den jsem silnější,“ prohlásila ve videu.

Jelikož po lednové operaci nebyly zveřejněny jakékoliv podrobnosti o aktuálním stavu princezny, začaly se šířit mnohé spekulace a konspirace. Na Den Matek se pak objevila upravená fotka Kate s dětmi a to celou věc jen přiživilo.

Operace však podle Kate dopadla dobře. „Pooperační testy nicméně ukázaly přítomnost rakoviny. Můj lékařský tým mi proto doporučil, že bych měla podstoupit preventivní chemoterapii a momentálně jsem v počáteční fázi této léčby,“ řekla. Ke konci videa dodala odvahu ostatním: „Pro všechny, kteří čelí této diagnóze, ať už jakékoli formě, prosím neztrácejte víru ani naději. Nejste sami,“ dodala dvaačtyřicetiletá princezna.

Kate vyzdvihla také podporu své rodiny. „William a já děláme všechno, abychom to zpracovali a zvládli v soukromí v zájmu naší mladé rodiny.“  Vysvětlila, že si všechno nechávali pro sebe, aby to mohli v klidu zpracovat nejen oni, ale také aby to mohli vysvětlit dětem: desetiletému Georgovi, osmileté Charlotte a pětiletému Louisovi . Ujistit je, že bude zase v pořádku.

Kate zároveň požádala o čas, prostor a soukromí. To jistě všichni chápeme a přejeme hlavně brzké uzdravení.

Čerpali jsme z seznamzpravy.cz

Reklama