in

Céline Dion trpí neléčitelnou nemocí! Ruší nebo přesouvá koncerty.

instagram.com instagram.com
Reklama

Kanadská zpěvačka Céline Dion se nedávno svěřila na Instagramu se svou smutnou diagnózou. Zasáhla ji vážná a bohužel neléčitelná nemoc. Trpí tzv. stiff-person syndromem (SPS), velmi vzácnou chorobou, která způsobuje svalovou ztuhlost a bolestivé spasmy. Na tuto neurologickou nemoc neexistuje lék, medikací ji však lze zpomalit. Při záchvatech se z nemocných stanou “živé sochy”, kdy se téměř nemohou hýbat. Zpěvačka v slzách oznámila zrušení evropské etapy svého světového turné.

„Omlouvám se, že mi trvalo tak dlouho se vám ozvat. Všichni mi moc chybíte a nemůžu se dočkat, až budu znovu na pódiu,“ začala zpěvačka svůj vzkaz na Instagramu. Přiznala v něm také, že doposud nebyla připravená se o svůj stav s veřejností podělit. „Potýkala jsem se se zdravotními problémy již dlouho a bylo pro mě těžké o nich hovořit. V nedávné době mi byla diagnostikována velmi vzácná choroba zvaná stiff-person syndrome. Postihuje zhruba jednoho člověka z milionu,“ svěřila se Dion.

V poslední době Céline Dion trpěla svalovými záškuby, které mimo jiné ovlivňují i její hlasivky. Až zdrcující diagnóza odhalila jejich příčinu. „Tyto záškuby ovlivňují veškeré oblasti mého života. Mám kvůli nim potíže s chůzí i se zpěvem,“ vysvětlila fanouškům.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Céline Dion (@celinedion)

Kvůli všem těmto projevům nemoci, která je dost vážná, musela zpěvačka zrušit evropské části světového turné: „Bolí mě vám to říct. Zpěv je to, co dělám celý život a co miluji. Moc mi chybí vás všechny vidět a být na pódiu.“ Koncem února měla vystoupit také u nás v pražské O2 aréně.

Jak jsme již zmínili, na nemoc jíž zpěvačka trpí, neexistuje lék. Co však lékaři dnes již dokáží, je zpomalit průběh a dokonce zmírnit symptomy. Dále zpěvačka fanouškům řekla, že je ve velmi dobrých rukou a rodina ji podporuje ze všech nejvíc.

„Mám skvělý tým doktorů a mé drahé děti mi dávají naději. Každý den tvrdě dřu se sportovním terapeutem, abych mohla znovu vystupovat. Dělám všechno, co můžu, aby se můj stav zlepšil,“ podělila se kanadská rodačka o svůj pozitivní přístup k chorobě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Céline Dion (@celinedion)

Na závěr ještě poděkovala všem fanouškům za slova podpory, které si váží. „Znamenají pro mě hodně. Starejte se o sebe a buďte zdraví. Miluju vás a doufám, že vás brzy zase uvidím. Díky,“ uzavřela Dion srdceryvnou zprávu. 

Snad se Céline Dion co nejdříve uleví a v rámci možností se i uzdraví. Třeba ji na pódiu uvidíme už brzy. Přejeme rovněž hodně sil a ještě více zdraví.

Čerpali jsme z cnn.iprima.cz

Reklama