in

Video: Jak se vyrábí veganské maso? Tofurky si dá už málo kdo!

youtube.com
Reklama

Jak určitě všichni víte, na světě existují různí lidé, kteří mají různé chutě a konkrétně na maso mají různé názory. Někdo maso miluje a dává si jej každý den. Jiný zase jej kvůli utrpení zvířat nechce ani vidět a musí hledat jiné alternativy. Po dnešní videu si to ale mnoho lidí rozmyslelo.

Obzvláště v Americe se vždy během svátků daleko více řeší téma, co si například během Díkůvzdání dají na večeři lidé, kteří masu zrovna moc neholdují. Proto pro vegany existuje potravina jménem Tofurky, která se od jejího prvního vytvoření vyrábí v řádech milionů. Po zveřejnění video výroby se to ale možná změní.

Od roku 1980, kdy poprvé Tofurky vstoupily na trh se jich vyrobilo již neuvěřitelných 7,5 milionu kusů. Obzvláště konkrétně během svátečního období vznikne v továrně 6 000 pečínek za každou 10 hodinovou směnu. A to rozhodně není málo!

Vlastně se jedné o slanou směs pšenice a tofu, která je plněná divokou rýží, různou zeleninou a strouhankou. Aby se ale dostalo na všechny zájemce, výroba je prováděna v průmyslovém měřítku a řekněme,… že to nevypadá zrovna chutně.

Obzvláště některé uživatele sociálních sítí video poněkud odradilo. I když se jedná o šetrnější alternativu, než co se děje v masokombinátech, míchaná směs vypadá vážně odpudivě. “WTF. No tak! To je hnusný!”, vyjádřil se jeden. “Toto video mě ujistilo, že to NIKDY nebudu jíst,” dodal další.

V průměru jedna pečeně Tofurky, která nakrmí asi pět lidí, vyjde v Americe na 13,50 dolarů, což odpovídá zhruba 300 Kč. Tak se podívejte sami, jestli podle vás něco takového za ty peníze stojí. Ale přeci jen, není vážně lepší raději to maso?

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama