in

Chcete zjistit, co o vás Google ví? Ukážeme vám jak na to!

pixabay.com
Reklama

V dnešní digitální éře není žádným tajemstvím, že internetové společnosti sbírají obrovské množství informací o nás. Ale málokdo si uvědomuje, jak přesně Google s našimi údaji pracuje a jakým způsobem je využívá k personalizaci reklam a dalších služeb. Jedna uživatelka TikToku ale sdílela průvodce, jak odhalit vše, co o vás Google ví, jste zvědaví?

Pro mnohé bylo zjištění přesnosti informací, které Google shromažďuje, šokující. Stačí jednoduše zadat do vyhledávacího pole „Ads settings Google“, přihlásit se samozřejmě do svého účtu a posunout se dolů po stránce. Zde najdete seznam, který obsahuje nejen vaše základní informace jako jméno a pohlaví, ale i detaily jako vaše zájmy a dokonce i domněnky o vašem věku.

Nejen že Google ví, že vlastníte domácnost nebo jste rodič, ale také má představu o vašem vzdělání a profesním zaměření. To vše se pak používá k cílení reklam, které se vám zobrazují na různých webových stránkách a aplikacích.

@leakalache try it!!! #fyp #fy #foryoupage #forupage #foryou #4upage #fypage ♬ Oh No – Kreepa

Zatímco pro některé lidi byla tato úroveň personalizace užitečná, pro mnohé to bylo spíše děsivé. Šokovaní diváci se vyjadřovali o tom, jak přesně Google zná jejich životy, a někteří dokonce zjistili, že údaje, které o nich Google uchovává, nejsou vždy úplně správné.

Ale není důvod panikařit. Pokud se necítíte pohodlně s tím, že Google shromažďuje a využívá vaše osobní údaje, existují možnosti, jak tomu zabránit. Stačí jít do nastavení ochrany osobních údajů ve svém účtu Google a upravit své preference ohledně personalizovaných reklam.

Tématem jsme se inspirovali na ladbible.com

Reklama