in

Učitel napadl žáka? Vyhrocená situace kvůli reproduktoru!

facebook.com facebook.com
Reklama

Nemusíte se ani dennodenně pohybovat na internetu, abyste věděli, co se stalo ve Vítkovické střední průmyslové škole v Ostravě-Hrabůvce. I když se tento incident odehrál již minulý rok na podzim, až teprve před týdnem začalo virální video kolovat internetem a řešit se snad úplně všude. A k čemu přesně vlastně došlo?

Video se skládá ze dvou hlavních částí. V první mírnějším části je ukázán důvod, co předcházelo naprosto vyhrocené situaci mezi učitelem a žákem. Ve druhé delší části záběru můžeme vidět detailní sled událostí, které se díky neprofesionálně zvládnuté situaci ve třídě staly. A to všechno kvůli bluetooth reproduktoru.

Celé to začalo vyhozením již zmiňovaného reproduktoru učitelem z okna. Co ale tomuto předcházelo, na videu zachycené není. Údajně měli žáci skrze reproduktor výuku narušovat a nijak nereagovat na opakované výzvy učitele, aby s tím přestali, jinak jim jej vyhodí z okna, což ve výsledku i přes protestování konkrétně jednoho žáka opravdu udělal.

Z jiného zdroje je ale znám fakt, že se učitel měl s ostatnímu žáky údajně vsadit o 200Kč, že ten reproduktor opravdu z okna vyhodí. Výhru si měl dokonce po celém incidentu poctivě vybrat.

Následovala reakce majitele reproduktoru, 22 letého žáka, který šel ke stolu učitele a řekl, že pokud se s reproduktorem něco stalo, tak on zničí na oplátku jeho notebook. Hned poté, co tato věta zazní, učitel neváhá a vráží žákovi facku. Rázem to ve třídě ztichne a všichni jen přihlížejí tomu, jak se dva dotyční perou, přetahují o notebook a jak učitel táhne žáka ke dveřím, aby šli situaci vyřešit za jinou učitelkou. Žák s tímto souhlasí, avšak vulgárně napomene učitele, aby jej netahal, že půjde sám. To očividně učitele dopálilo ještě více, protože opět začíná do žáka strkat, fackovat a dokonce jej i nakopne a vulgárně osloví.

Celý tento boj poté končí již o něco poklidněji, kdy se učitel vrací směrem ke svému stolu a žák odchází celou tuto situaci řešit s jiným vyučujícím.

Na celou tuto i okomentovanou situaci se můžete podívat sami:

V tomto článku vám chceme souhrnně předat informace o tom, že se ve škole opravdu může stát i to, co by člověk nečekal. Rozhodně se ani jedné ze stran nechceme zastávat. V této situaci jsme nebyli a ani neznáme úplnou pravdu a všechny okolnosti.

Jediné, co k tomu lze dodat, je to, že podobné potyčky by se ve školách opravdu dít neměly. Žáci by neměli zbytečně provokovat učitele a naopak učitelé by neměli nechat podobné situace zajít až tak daleko. 

A co na celý tento incident říkáte vy? Kdo za tuto vyhrocenou situace podle vás může?

Reklama