in

Řidič napadl cestující? Video: Jen u vulgarit to nezůstalo!

facebook.com
Reklama

Představte si, že jedete v klidu autobusem. Jste v Praze, spolu s vámi cestuje i pár dalších lidí a mezi nimi konkrétně skupinka mladých slečen a jeden vozíčkář. Asi by vás nenapadlo, že takováto “parta” by mohla vyvolat nějaký rozruch. Opak je ale pravdou! Nebudete se stačit divit…

Dnes odpoledne se na Twitteru objevilo video, které následně zaplavilo téměř všechny sociální sítě. Na zmiňovaném záznamu, které naleznete níže v tomto článku, máme možnost vidět slovní potyčku mezi řidičem autobusu pražského dopravního podniku, mužem na invalidním vozíku a partou mladých dívek, která nakonec vygraduje v napadení. O co tu ale vlastně šlo?

Jelikož každá ze stran tvrdí něco jiného, tak bude poněkud obtížné říci přesně, kdo je za celé nedorozumění vinný. Nemluvě o tom, že díky videu jsme vneseni až téměř na konec celého problému.

Konflikt vznikl kvůli tomu, že muž na invalidním vozíku potřeboval vystoupit z autobusu. Aby to však bylo bez námahy možné, bylo zapotřebí použít rampu, kterou ale může obsluhovat pouze řidič autobusu. A od tohoto momentu se tvrzení stran začíná lišit.

Autor videa tvrdí, že řidič autobusu nebyl nijak ochoten muži na invalidním vozíku při vystupování pomoci. Proto se toho ujala skupinka slečen, které ve finále řidič (jak už můžeme vidět na videu) slovně a poté i fyzicky (naštěstí neúspěšně) napadne.

Samotný řidič se k situaci vyjádřil tak, že muži na vozíku pomoci chtěl, ale než došel s aretačním kolíčkem na zabezpečení rampy do zadní části autobusu, slečny se již snažily všemožně muže na vozíku vytlačit ven a na jeho (řidičovu) výzvu, aby jej k tomu pustily, nereagovaly a když ano, tak vulgárně.

Doufáme, že se v co nejbližší době dozvíme, na čí straně byla pravda. Nicméně, ať už to bylo jakkoli, rozhodně by na svém chování měly zapracovat obě dvě strany, nemyslíte? Řidič neměl takto přehnaně reagovat, měl se spíše snažit zachovat klid a profesionalitu. V nejhorším případě zavolat na dispečink pro radu či pomoc. Co se týče chování dívek a muže na vozíku,… konflikt lze přeci vyřešit i bez zbytečných vulgarit a provokací, no ne?

A co si o celé této události myslíte vy?

 

Reklama