in

Video: Dej si do kapsy semínka, ať jsi po smrti k něčemu! Ukrajinka vs. Ruský voják.

twitter.com
Reklama

Dnešní doba není vůbec lehká, a i když se tomu vážně těžko věří, tak opravdu na Zemi probíhá válka. Kdo by to byl ve 21. století čekal, že? Nemusíme se ale bát, nejsme jediní, kdo to nechápe, má toho dost a přeme si, aby to skončilo. Dnešní video opravdu mluví za vše…

I když se nás boje mezi Ruskem a Ukrajinou přímo jako jejich účastníků netýkají, naše země se velmi aktivně podílí na různých humanitárních sbírkách či pomoci při poskytování azylu uprchlíkům. Tou horší stránkou je neúprosně rostoucí cena pohonných hmot, rychle stoupající ceny plynu a elektřiny a pozastavování výroby některých firem díky chybějícím materiálů a surovinám.

Tyto všechny skutečnosti samozřejmě všichni vnímáme, ale nezbývá nám nic jiného, než se jen bez odezvy vztekat nebo brečet. Jak ale můžeme vidět na videu, zoufalí jsou již naprosto všichni. Obzvláště obyvatelé těch zemí, kterých se to napřímo týká. A myslíme si, že žena z Ukrajiny rozpoložení nás všech vystihla dokonale. A o co přesně ve videu jde?

Na videu můžeme vidět obyvatelku města Heničesk u Azovského moře, která se toho rozhodně nebojí a díky tomu se stala hrdinkou internetu! Odvážným krokem se vydala přímo k Ruskému vojákovi, který hlídal barikádu označující část území již dobytého Ruskem a pěkně z plných plic mu řekla, co si myslí.

„Co to sakra děláte v naší zemi? Proč jste přišli se zbraněmi? Vezměte si alespoň tahle semínka a strčte si je do kapes, ať z vás alespoň vyrostou slunečnice, až tady zdechnete!“, křičela žena na vojáka. Ten se jí však snažil vysvětlit, že s tím stejně nic nezmůže a tak je zbytečné situaci vyhrocovat. „Strčte si semínka do kapes,“ zakřičela naposledy a odchází. V tento moment záběr končí.

Není divu, že se  z tohoto videa stal téměř okamžitě virál! Taková odvaha se u ženy čelící po zuby ozbrojenému vojáku, jen tak nevidí… Není se ale čemu divit, když si obzvláště obyvatelé Ukrajiny sahají v dnešních dnech na psychické i fyzické dno.

A proč zrovna slunečnicová semínka? Nejenom že žlutou barvu nalezneme na Ukrajinské vlajce, ale ještě k tomu jsou slunečnice považovány za jejich národní květinu.

Inspirovali jsme se na novinky.cz

Reklama