in

Tragédie: Do Viktoriina jezera spadlo letadlo a 19 lidí zemřelo!

pixabay.com
Reklama

Hrozná tragédie se stala v neděli v Tanzanii. Dopravní letadlo místních aerolinií při pokusu o přistání skončilo ve Viktoriině jezeře. Na vině bylo zřejmě špatné počasí. Při nehodě zemřelo devatenáct lidí, původně byli hlášené pouze tři oběti.

Tragédii dle médií oznámil tanzanský premiér Kassim Majaliva. Jednalo se o letadlo společnosti Precision Air. To se na lince z tanzanské obchodní metropole Dáresalám pokoušelo přistát na letišti ve městě Bukoba, které leží na břehu jezera.

Policista novinářům sdělil, že stroj skončil v jezeře asi 100 metrů od letiště. V té době byl hustý déšť a také mlha, která přistání zkomplikovala. Letadlo přepravovalo celkem 39 cestujících, řídili ho dva piloti a na palubě byli i dva členové posádky.

„Podařilo se nám zachránit poměrně dost lidí,“ uvedl podle agentury AP místní policejní velitel. „Když se letadlo nacházelo ve výšce kolem 100 metrů, začalo se potýkat s problémy a špatným počasím. Pršelo a letadlo spadlo do vody,“ dodal. Upozornil, že záchranné práce stále pokračují.

Na roztřeseném záběru můžeme částečně ponořené letadlo v dálce vidět. Patrné jsou také záchranné čluny s lidmi i spousta přihlížejících v mělké vodě. Záchranáři zkoušejí letadlo vyzdvihnout na břeh pomocí lan a jeřábu.

Společnost Precision Air je největší soukromou leteckou společností v Tanzanii. Letadlo, které v Tanzanii havarovalo, vyrábí francouzsko-italská společnost ATR. Stroj má kapacitu pro přepravu 30 až 50 lidí. Rozhodně je velké štěstí, že více jak polovina cestujících pád přežila. Přesto je devatenáct obětí velké číslo.

Čerpali jsme z seznamzpravy.cz

Reklama