in

Na Karvinsku zemřel strojvedoucí po srážce s kamionem. Co vypověděl řidič?

twitter.com
Reklama

Ve středu před šestou hodinou ráno došlo v Dolní Lutyni na Karvinsku k tragické nehodě. Na přejezdu se srazil vlak InterCity 546 Ostravan s kamionem. Ten uvázl na přejezdu se zapnutou signalizací i s nápravou a vlak jej rozmetal. Zemřel strojvedoucí, 15 osob z rychlíku a řidič kamionu byli zraněni.

Ke nehodě došlo na trati Ostrava–Žilina v úseku Bohumín–Dětmarovice okolo 5:40. „Došlo ke střetu vlaku IC 546 s nákladním autem. Nehodu nepřežil náš kolega strojvedoucí,“ napsali na síti X České dráhy.

Dle informací hasičů MS kraje ve vlaku cestovalo 35 lidí a 15 z nich bylo zraněno. Na místě byly všechny složky záchranného systému včetně vrtulníku a vyprošťovacího tanku hasičů. „V současné době máme potvrzeno jedno úmrtí osoby. Na místě pracují také policejní krizoví interventi,“ doplnila informace policie.

Jak uvedl mluvčí Správy železnic Martin Kavka, bylo poškozeno trakční vedení, vykolejila lokomotiva a jeden vagon. Podle něj se předpokládá zastavení provozu na celý den. „Na místo míří vyprošťovací tank hasičů Správy železnic, to znamená, že opravdu to vyproštění bude náročné, složité,“ dodal.

Řidič kamionu převážel stavební stroj. Proč k neštěstí došlo i přesto, že byl přejezd označen světelnou signalizací a zabezpečen závorami zatím oficiálně není potvrzeno. Podle samotného řidiče však na přejezdu uvázl jakmile na něj najel. „Na kolejích jsem (ale) uvázl, pak se spustily závory a už jsem se nedostal pryč,“ popsal řidič. Na koleje měl kamion najet ještě ve chvíli, kdy světla neblikala. Než stačil vůz vyprostit, musel utéct před přijíždějícím vlakem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený iDNES.cz (@idnescz)

„V tuhle chvíli vám to nedovedu potvrdit ani vyvrátit. Bude to určitě předmětem vyšetřování, kolegové jsou na místě a zjišťují všechny příčiny a okolnosti vzniku té mimořádné události, které potom budou vyhodnocovat a budou zjišťovat, jestli tam skutečně k nějakému uváznutí mohlo dojít nebo došlo,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Lokomotiva je značně poškozená a byla mimo koleje, stejně jako první vagón. Poškozeny jsou i další vagony a taktéž trakční vedení. I proto je předpoklad zastavení provozu velmi dlouhou dobu, odstranění následků nehody bude složité a náročné.

Upřímnou soustrast pozůstalým, je to opravdu velká tragédie.

Čerpali jsme z seznamzpravy.cz, novinky.cz, seznamzpravy.cz

Reklama