in

Top 7 schopností, které bychom mohli mít a ani o to nevíme!

Zdroj : adme.ru
Zdroj : adme.ru
Reklama

Každý z nás by chtěl být jistým způsobem jiný. Teď se nebavíme o barvě vlasů, pleti či oblékání ani o tom, jestli někdo umí zpívat, tancovat nebo malovat talíře,.. 😀 Teď nám jde o schopnosti, jakože super schopnosti. A co když vám teď řekneme, že z těchto následujících 7 byste si i mohli vybrat? Nejsou totiž zas až tak nemožné, jak se zdají.

1. Dýchání pod vodou.

Za pár let se ale sny mohou stát skutečností, díky neoprénu, který vytvořil bývalý chirurg Arnold Landem, můžete dýchat vzduch z vody, jako například ryby či žáby, a ponořit se tak do značné hloubky jen tak.

Zdroj : adme.ru
Zdroj : adme.ru

2. Schopnost echolokace a akumulace energie v těle.

Ben Underwood ztratil obě oči kvůli rakovině a ve věku 3 let se naučil rozpoznat tvar okolních objektů pomocí echolokace (jako to dělají delfíny nebo netopýři). Díky tomu byl chlapec schopen studovat ve škole, jezdit na kolečkových bruslích, hrát basketbal a dokonce i videohry.

Zatímco Biba Strouha ze Srbska má jiný talent. Tím, že se dostal pod silný výboj elektrického proudu zjistil, že je jeho kůže je tenčí než normálně a nemá potní žlázy, díky nimž mu smrtelné napětí neublíží. Navíc má jeho tělo schopnost akumulovat elektřinu, a tak může zapnout žárovku nebo vařit klobásy pouze pomocí energie svého vlastního těla.

Zdroj : adme.ru
Zdroj : adme.ru

3. Fenomenální paměť.

Hypertymezie je schopnost zapamatovat si svůj život podrobně do sebemenšího detailu. První osoba, jejíž hypertysémie byla popsána podrobně, byla Jill Price. Žena si ve všech jemnostech pamatuje, co se s ní stalo ve věku 14 let a může říct i přesný den konkrétní události. Nicméně Jill tato schopnost nepřináší nijak radost – vzpomíná si na každou nepříjemnou událost v jejím životě a na nic časem nezapomíná jako obyčejná osoba. Neustálá posedlost starými událostmi nenechává čas na analýzu nebo i jen na odpuštění.

Zdroj : adme.ru
Zdroj : adme.ru

4. Necitlivost na jedy.

Existují případy, kdy lidé uměle rozvíjeli necitlivost na jedy. Například král Mithridates VI. z Pontusu používal po celý život malou dávku jedu, aby nebyl otráven, jako jeho otec. Některá zvířata, jako jsou jeleni nebo lososi, jedí jedovaté rostliny denně, aniž by jim ublížili. Ukázalo se tak, že se tak mohou objevit genetické změny, které činí tělo necitlivé na jed.

Zdroj : adme.ru
Zdroj : adme.ru

5. Rychlejší než kalkulačka.

Scott Flansburg dokáže nejrychlejší výpočty na světě a to v hlavě, dokonce rychleji než kalkulačka. Není známo, zda je tato schopnost získána učením nebo geneticky. Nicméně vyšetření jeho mozku ukázalo, že při výpočtech používá část mozku spojenou s pohybem.

Zdroj : adme.ru
Zdroj : adme.ru
Reklama

6. Super síla.

V kritické situaci může každý z nás ukázat svou super sílu. Tom Boyle Jr. byl zaklíněn pod autem, a protože se bál o svůj život, zvedl auto o hmotnosti téměř 1,5 tuny. Teprve po uklidnění se po šoku si Boyle uvědomil, že si zlomil 8 zubů, tím jak je při zvedání auta k sobě stlačil. Abychom předešli podobným zranění, mozek v normálních situacích jednoduše omezuje naše fyzické schopnosti.

 

Zdroj : adme.ru
Zdroj : adme.ru

7. Superrychlost.

Nové studie ukázaly, že člověk je fyzicky schopen dosáhnout rychlosti až 64 km/h. Zatímco většina nejrychlejších sprinterů na světě uběhla 100 metrů průměrnou rychlostí 37 km/h. Nejlepší výsledek, který kdy Usain Bolt ukázal během závodu, byl 44 km/h.

Zdroj : adme.ru
Zdroj : adme.ru

Reklama