in

Blade, týraný pes z parapetu. Jaký je jeho další osud?

facebook.com
Reklama

V březnu jsme Vás informovali o případu z Uherského hradiště, kde se díky sousedům podařilo zachránit velmi těžce podvyživeného psa. Jaký je další osud pejska po jeho záchraně a jak se k situaci vyjádřil majitel?

Pejska museli záchranáři sundat z parapetu. Byl ve velmi zuboženém stavu. Americký staford byl vyhublý na kost. Dle vyjádření veterinářky musel být pes dlouhodobě týraný a bez potravy více jak měsíc.

Po záchraně dělá ale Blade velké pokroky. Momentálně je v dočasné péči a užívá si spokojeného psího života. Dělá velké pokroky a dokonce miluje plavání. Z původních 17 kilogramů má momentálně už skoro třicet. Dokonce mu už zarostly i lysiny, které měl na těle.

Stav pejska se stále mění k lepšímu a také začal chodit na dlouhé procházky. Podle dočasné pečovatelky je to nejhodnější pes, kterého tam kdy měla. Pejska velmi chválí. Majitel pejska již dříve uvedl, že doufá, že se Blade z toho dostane a bude zase jako dřív. Údajně se prý Martin Tomaštík potýkal s psychickými problémy a kvůli obavám umístění psa do útulku oddaloval. Co si o chování majitele ke krásnému Blademu myslíte Vy?

Inspirovali jsme se na blesk.cz

Reklama