in

Telefonát s podvodníkem? Řidič taxi zachránil babičce 3000Eur!

pixabay.com
Reklama

V dnešní době je všude velká spousta podvodníků. Telefonní a internetové podvody jsou na denním pořádku. Nejčastějšími oběťmi jsou naivní ženy nebo senioři. O jednom příběhu seniorky Vám můžeme napsat i nyní. 

Taxikáři, který vystupuje pod pseudonymem 5STARTAXI, zavolal zájemce o jeho službu. Do taxi mu nastoupila starší seniorka s tím, že musí vložit peníze na účet. Údajně jí volal lékař z nemocnice, že její syn je v nemocnici a při nehodě zranil cizí dítě, které je ve vážném stavu a tak synovi hrozí vězení. Paní teď tedy musí vložit peníze na účet, aby je za syna zaplatila. Paní v letech samozřejmě ihned nedošlo, že by se mohlo jednat o podvod.

Pohotový taxikář ale nenechal paní peníze vložit. Podvodník ji chtěl obrat o všechny její úspory. Ihned zavolali policii a začali nastalou situaci řešit. Policie poslala kriminální hlídku, která s paní vše sepsala a spolu s taxikářem naplánovali na podvodníka lest.

pixabay.com

Nicméně podvodníka se jim pravděpodobně nepodařilo dopátrat. Nejdříve se vymlouval, že na paní čekají doma na její adrese. Při dalším pokusu o kontakt již podvodník telefon nezvedl.

V dnešní době je všude mnoho podvodů a je třeba mít se na pozoru a poučit o tom i své okolí, především seniory. Podvodníci mají stále lepší praktiky ať už se jedna o Americký romantický podvod, od zprávy z banky nebo telefonáty od lékařů. Je třeba tyto podvody sledovat a nikomu své osobní údaje nikdy nesdělovat a vždy si informace, které Vám pracovník podá ověřovat. Celý telefonát s podvodníkem můžete vidět zde na videu.

Reklama