in

Příběh Sáry (36): Manžel na týden beze stopy zmizel. V jakém stavu se vrátil, mě vyděsilo.

pixabay.com
Reklama

Dokážete si představit, že byste se jednoho dne vrátili domů, čekali na svého partnera a  on nepřišel? A ne jen ten den, ale dokonce celý týden? Ano, zní to jako z nějakého dramatického filmu, ale jak vám poví Sára, i tyto případy se dějí.

Zmizel. 

Bylo to v období, kdy jsem si myslela, že máme s manželem vše pod kontrolou. Měli jsme práci, domov a vzájemnou lásku. Ale náhle, jednoho dne, manžel zmizel beze stopy. Nezanechal si žádnou zprávu, nevolal, neodepsal na zprávy. Prostě zmizel.

Byla jsem v šoku a zoufalá. Začala jsem volat jeho přátelům, rodině, ale nikdo neměl ponětí, kde by mohl být. Když uplynul druhý den, rozhodla jsem se kontaktovat policii. Ani oni nevěděli, kde můj manžel je. Po týdnu ale přišel zvrat.

pixabay.com

Bez cíle.

Policie začala pátrat a zkoumat, kde by se mohl nacházet. Po několika dnech nejistoty, co se mohlo stát, přišel zpráva od policie – manžel byl nalezen. Našli ho ve vlaku, který projížděl různými městy a kraji. Celý týden jednoduše cestoval vlakem bez cíle, bez jakéhokoli zjevného důvodu.

Když jsem se s ním znovu setkala, byla jsem překvapená a zároveň plná strachu z toho, co se s ním mohlo stát. Zjistilo se, že manžel byl psychicky vyčerpaný a zkrátka se zhroutil. Cesta vlakem byla jeho způsobem, jak se vymanit z reality a najít klid a prostor na přemýšlení.

V následujících dnech jsme spolu hovořili o všem, co ho trápilo, o jeho pocitech a stresu, který ho přivedl k tak neobvyklému rozhodnutí. Byla to těžká doba, ale byla jsem tu pro něj. Od té doby ho ale nepoznávám. Mám pocit, jako by se kousek něj už nevrátil a mám strach každý den, když se vracím z práce domů, že tu prostě nebude.

Reklama