in

Příběh Kamily (42): Manžel prochází krizí středního věku. Co však udělal, překročilo všechny meze.

pixabay.com
Reklama

Kamila žije s Radkem již více jak deset let. Vždy tvořili šťastný pár a i když byl Radek o 11 let starší, nikdy tento věkový rozdíl nijak nevnímali. Celé se to ale změnilo v momentu, kdy oba dva začali stárnout. Radek totiž začal procházet krizí středního věku a jeho apetit neznal mezí.

Je to jen krize?

Poslední dobou se náš vztah začal komplikovat. Radek, který nedávno oslavil 53 let, začal procházet krizí středního věku a začal se chovat velmi zvláštně. Chodíval pozdě večer na dlouhé procházky, hodně času trávil na internetu, usmíval se do telefonu, který přede mnou skrýval a už se o mě tolik nezajímal.

Doufala jsem, že tuto fázi spolu nějak přečkáme, ale netrvalo dlouho a došlo mi, že to rozhodně nepůjde…

Kamarádka…?

Spolu s Radkem máme krásnou dceru Julii. Jelikož jsem ale otěhotněla na tu dobu až v pozdějším věku, je jí teprve 18 let. Studuje střední ekonomickou školu a je velmi nadaná i oblíbená. Často se tak stává, že přijde domů i s nějakou svojí kamarádkou a tráví spolu čas učením nebo kecáním o klucích. V ničem z toho by problém nebyl, kdyby nebylo Radka…

Všimla jsem si, že se Radek začal chovat ke kamarádkám naší dcery jinak, než by se k běžný kamarádkám hodilo. Zdálo se, jako by některým projevoval svůj zvláštní zájem a dokonce se to nesnažil ani moc skrývat. Stále jsem ale doufala, že se mi to opravdu jen zdá… Celé to však vyvrcholilo jedno odpoledne, kdy to už opravdu přehnal.

“Odvezu tě.”

Venku začalo hodně pršet a rozhodně to nevypadalo, že by mělo v dohledné době přestat, což pokazilo Julii a její kamarádce Pavle plány. Byly domluveny, že spolu půjdou pěšky do nedalekého města, kde Pavla bydlí a kde má právě dnes Julie hodinu klavíru.

Měly se takto vzájemně doprovodit, ale nyní byly bezradné. Přišly si ke mně pro radu, ale než jsem stačila cokoli říci, stál ve dveřích Radek a ochotně se nabídl, že je zaveze. V ten moment jsem věděla, že hned jak se vrátí a on půjde z dohledu, zkontroluji záznam kamery v autě.

pixabay.com

Nebezpečné manévry.

Naložil holky do auta a vyrazil. Jako první vysadil Julii před budovou školy a poté se pomalu vlekl městem tam, kde bydlela Pavla. Ze začátku si s ní povídal mile a přátelsky, ale stejně tak, jak začal kličkovat městem, aby s ní byl o samotě co nejdéle, tak začal nebezpečně manévrovat i v konverzaci.

Začal jí říkat, jak je moc krásná, chytrá a dokonce se zmohl i na pár levných komplimentů a balících hlášek…. až se mi při sledování záznamu udělalo zle. To nejhorší mě však teprve čekalo. Na záznamu bylo vidět jak zaparkoval. Zřejmě dojeli na místo. “Jsem rád, že má naše Julie takovouto kamarádku. Jsi moc milá a vždy u nás budeš vítána,” řekl Radek a v ten moment se to ozvalo.

“Nesahejte na mě!” vykřikla dívka a bylo slyšet tahání za kliku u dveří, které byly zamčené. “Neboj se mě, vždyť si jen povídáme, nic jsem ti neudělal, jen jsem tě pohladil po stehně,” mluvil na ni klidně, jako by to bylo něco normálního. “Pusťte mě, prosím!” naléhala Pavla, dveře cvakly a ve spěchu odešla. “Tak promiň,” volal za ní a vydal se na cestu zpátky domů.

Do tváří se mi vlila horkost. Takto naštvaná jsem nebyla opravdu velmi dlouho. O co se v tom autě jako snažil? To chtěl vážně svést teprve 17 letou holku? A ještě k tomu dobrou kamarádku naší dcery a v našem autě? Jak může být tak hloupí?! Mám jít s tímto záznamem na policii za obtěžování? Co když to Pavla řekne doma rodičům, to bude ale ostuda!

Zůstala jsem sedět v autě s kamerou v ruce jak zařezaná a opravdu nevím, co teď mám v této situaci dělat. Jisté je však jedno, tímto překročil všechny meze a výmluvy na jeho krizi středního věku mu už nežeru. Končím s ním…

Reklama