in

Příběh Radima (42): Online seznámení mi změnilo pohled na lásku. Avšak v tom špatném slova smyslu….

pixabay.com
Reklama

Radim je osamělý muž, který kromě práce, starání se o matku a hraní počítačových her, nezná nic jiného. Nemá ve svém životě žádnou ženu, která by mu vnesla radost a lásku do jeho ponurého života a myslel si, že právě online ji někde nalezne… a taky že našel. Jen mu změnila pohled na lásku v tom horším slova smyslu….

Více než přátelé?

Seděl jsem u svého počítače a procházel si online seznamovací aplikace. Byl jsem prostě normální chlap, který si hledal lásku a přátelství. A pak jednoho dne jsem narazil na profil nádherné dívky jménem Alisha. Byla nádherná, měla krásné oči a zdála se být ze svého popisku na profilu tak chytrá a zajímavá. Začali jsme si psát, volat a brzy jsme spolu trávili hodiny a hodiny každý den online chatování.

Naše konverzace byly plné smíchu, sdílení našich snů a představ o budoucnosti. Alisha žila v Indii, což bylo na první pohled docela daleko od mého domova v České republice, ale naše spojení bylo tak silné, že jsme se cítili, jako bychom byli tak blízko… Dlouhé měsíce jsme pokračovali v naší online komunikaci a stali jsme se nejlepšími přáteli… nebo možný i víc?

Peníze?

Jednoho dne mi od Alishy přišla otázka, která změnila všechno. Napsala mi, že by mě ráda osobně potkala, že by chtěla přiletět do České republiky a strávit tu se mnou nějaký ten čas. Zpočátku jsem byl nadšený a cítil jsem, že je to šance, jak ukázat jí mé město a zemi…. a říct jí, že jsem se do ní zamiloval.

pixaby.com

Jenže pak to přišlo. Napsala mi, že nemá peníze na letenku a poprosila mě, jestli bych jí nemohl půjčit nějaké ty peníze, aby se za mnou měla jak dostat. Byl jsem zmatený a zároveň zoufalý. Byl jsem do Alishy zamilovaný a chtěl jsem, aby přijela, ale zároveň mi to přišlo trochu divné. Nebyli jsme více než jen přátelé a žádala mě o nemalou sumu.

Zaslepen láskou.

Mé srdce ale bylo hlasitější než rozum. Nakonec jsem se proto rozhodl, že jí peníze pošlu. Věřil jsem v naši lásku a chtěl jsem ji potkat. V té době jsem nedokázal a ani nechtěl uvěřit tomu, že by mohla být podvodnice. Byl jsem zaslepený láskou a touhou po tom, abychom byli spolu.

Poslal jsem jí peníze a čekal na den, kdy přiletí. Ale ten den nikdy nepřišel. Alisha zmizela a přestala odpovídat na mé zprávy. Zjistil jsem, že jsem se stal obětí internetového podvodu. Byl jsem zklamán, zraněný a cítil jsem se vážně hloupě… tak hloupě, že jsem to nikomu ze svého okolí nemohl ani říci, natož to nahlásit na policii.

Od té doby na online seznamky nechodím. Věřím, že tam nejsou jen podvodníci, ale přeci jen na lásce se vždy vydělávalo nejsnáze a podruhé si něčím takovým opravdu projít nechci.

Reklama