in

Příběh o Radimovi (38): Vyhrál jsem v loterii. Než jsem to však řekl partnerce, otestoval jsem si ji a nestačil se divit.

pixabay.com
Reklama

Dnešní příběh je o Radimovy, který se díky dobrému nápadu zbavil tzv. hada, co si hřál na prsou. Kdyby nevyhrál tolik peněz, asi by jej ani nenapadlo, že by jeho partnerka nemusela být tou, za kterou se vydává. Po svém vtípku tak byl velmi překvapen. 

Los.

Jednoho dne jsem šel do obchodu a rozhodl jsem se, že si koupím los. Byl to takový ten obyčejný o něco málo dražší za 200Kč, který už nabízí pohádkové výhry. A k mému ohromení, když jsem ho pak doma setřel, bylo zjištění že jsem vyhrál půl milionu! Byl to šok, nevěřil jsem vlastním očím, ale rychle jsem si uvědomil, že bych si to zatím měl nechat jen pro sebe a popřemýšlet, jak s výhrou naložím.

Plán.

Následující den jsem se vrátil domů se snubním prstenem v kapse a jasným plánem, jak ohromit svoji partnerku. Vzal jsem ji za ruku a s vážným výrazem jsem jí řekl, že jsem přišel o práci a budeme muset šetřit.

Chtěl jsem vidět, jakým způsobem se s touto neočekávanou situací vypořádá a myslel jsem si, že když ukáže, že bude při mě stát i v tom nejhorším, překvapím ji nejen zásnubním prstenem, ale i pohádkovou výhrou, za kterou bych ji vzal na dovolenou a snesl ji modré z nebe. Co jsem ale nečekal, byla její reakce.

pixabay.com

Reakce.

Nemyslel jsem to zle,… jen jsem chtěl prověřit její reakci na těžký životní okamžik. Nikdo přeci nechce partnera, který jej při prvních potížích opustí… A bohužel to se stalo mně. Místo toho, aby mě podpořila, začala být na mě zlá a ponižovat mě, jak jsem mohl být tak hloupý a nechat se vyhodit. Obvinila mě, že jsem neschopný, nezodpovědný a že všechno jen zkazím. Bylo to, jako bych mluvil s naprosto cizím člověkem.

Ale co bylo ještě horší, začala mluvit o tom, že mě už nemiluje a že má dávno někoho jiného, takže tohoto nemilého momentu rovnou využije a i mě nadělí překvapení. Bylo to pro mě něco nepředstavitelného, a upřímně řečeno, dost mě to zranilo. Byl to moment, kdy jsem si uvědomil, že nikoho ve svém životě nepoznáte na 100% a vždy tam bude něco neznámého.

Konec.

V tu chvíli jsem jí řekl pravdu. O losu, o penězích, o zásnubách, o dovolené a i o tom, že to byla jen zkouška její lásky k mé osobě. Její reakce mě však utvrdila v tom, že náš vztah je z její strany prohnilý. Najednou se mi začala omlouvat a vymlouvala se na to, že věděla, že se jedná o vtip a tak mě chtěla vytrestat.

Nechtěl jsem žít s někým, kdo by měl rád jen peníze, a ne mé srdce. Rozhodl jsem se, že půjdu dál a najdu si někoho, kdo mě bude mít rád i tehdy, když nebudu sedět v luxusním BMW, ale na autobusové zastávce.

Reklama