in

Příběh Jarmily (35): Rozhodla jsem se odpustit manželovi nevěru, rozvod nás stejně neminul.

pixabay.com
Reklama

Jarmila a Ludvík jsou manželé krásných 10 let. Před pár měsíci však na Ludvíka přišla druhá míza a Jarmila ho načapala s milenkou. Po dlouhém přemlouvání se rozhodla mu odpustit. Bohužel to ale nedopadlo tak, jak čekali.

Velké překvapení

Dlouho jsem myslela, že jsem ta nejšťastnější žena vůbec. Ludvík se zdál jako moje spřízněná duše, od úplného začátku našeho vztahu. Měli jsme sice svoje neshody, jako každý, ale jiného muže jsem nikdy nechtěla. Posledních pár měsíců se ale něco změnilo. Manžel byl nejistý, často smutný. Snažila jsem se mu pomoci ale nic nepomáhalo. Jednoho dne jsem se rozhodla mu připravit velké překvapení.

Nakoupila jsem jeho oblíbené jídlo a těšila se, až mu ukážu poukaz na drahou dovolenou, kterou jsem pro nás zařídila. Když jsem otevřela dveře do bytu, hned jsem si všimla, že je něco jinak, nedokázala jsem ale říct co. Jakmile jsem nakoukla do ložnice, zastavilo se mi srdce. V naší posteli spal Ludvík s cizí ženou. Okamžitě jsem se rozeběhla pryč a zabouchla za sebou dveře.

Něco za něco

Odjela jsem ke svým rodičům, odkud jsem manželovi napsala, že je mezi námi konec. Neustále mi volal a psal, já ale neodpovídala. Po několika dnech jsem svolila, že se s ním sejdu. Šlo vidět, že je naprosto zničený. Neustále se mi omlouval a sliboval, že už to nikdy neudělá. Opravdu jsem mu věřila, že mě pořád moc miluje, a že toho lituje. Nedokázala jsem mu ale odpustit hned.

Po nějaké době, kdy jsem bydlela u rodičů jsem se smířila s tím, že jsem ho milovat nepřestala, a že takového muže už nenajdu. Rozhodla jsem se, že musím najít řešení, jak bychom mohli být dál spolu, bez výčitek a frustrací. Když jsem se s Ludvíkem sešla, slíbil mi, že udělá cokoliv, abych ho neopouštěla. Řekla jsem tedy, že chci mít také aférku, abychom na tom byli stejně.

pixabay.com

Aférka

Přece jenom jsme do té doby byli jen spolu, takhle bych mohla zkusit něco nového a dostat ze sebe všechen vztek a smutek. Budeme se moci vrátit tam, kde jsme byli a zapomenout na to. Ludvík nejdřív předpokládal, že to nemyslím vážně. Když mu to došlo, chvíli mě se slzami v očích prosil, ať to nedělám. Neustoupila jsem a on nakonec povolil.

Najít někoho, kdo by si se mnou chtěl nezávazně užít nebylo nijak těžké. Měla jsem stále spoustu ctitelů a jeden z nich byl obzvlášť atraktivní. Po krásně strávené noci jsem se vrátila k manželovi, připravená na nový začátek. Atmosféra mezi námi byla rozpačitá a chladná, říkala jsem si ale, že to je přece v takové situaci běžné. Bohužel se to nezlepšovalo.

Je konec

Ludvík měl stále špatnou náladu, vyvolával hádky, vyptával se mě na velmi intimní otázky ohledně mé aférky. Začal mi sprostě nadávat, nazývat mě děvkou a veřejně mluvit o tom, že jsem ho prý podvedla. Jeho negativní nálady a útoky se střídali s tím starým známým chlapem, do kterého jsem se zamilovala a tak jsem dlouho přemýšlela, jestli odejít. Nakonec to ale rozhodl sám.

Jednoho dne jsem na stole našla rozvodové papíry. Ludvík byl pryč a s ním i všechny jeho věci. Jeho číslo bylo změněné, všechny účty na sociálních sítích nedostupné. Náš vztah tak nadobro skončil. Byla jsem ochotná mu nevěru odpustit a nakonec jsem si tím ublížila ještě víc.

Reklama