in

Příběh Jaroslavy (24): Sestra si přivlastňuje mého manžela. Zachází opravdu daleko.

pixabay.com
Reklama

Jaroslava s Hankou mají krásný sesterský vztah. Poté, co Hanka přišla o práci a rozešla se s přítelem, Jaroslava a její partner Filip (25 let) ji nechali bydlet u nich. Hanka s Filipem se hned skamarádili a tráví spolu hodně času. Oba zbožňují golf, který Jaroslava nemusí a tak jezdí na soutěže a tréninky spolu. Nějakou dobu to všechno klapalo skvěle, Jaroslava však začíná mít z jejich přátelství špatný pocit.

Když se Hanka přistěhovala, měla jsem z toho nejdřív hroznou radost. Celý život jsme spolu vycházely a poslední dobou jsme spolu netrávili tolik času, takže to byla super příležitost. Navíc jsem doufala, že se skamarádí i s Filipem a budeme moci všechno podnikat spolu.

Jsme manželé teprve rok a jelikož jsme se s Filipem odstěhovali daleko od mojí rodiny, pobyli jsme spolu všichni společně jen párkrát. Ze začátku to všechno vypadalo přesně tak, jak jsem si představovala. Nikdy by mě ale nenapadlo, že se Hanka tak zblázní do golfu!

Outsider ve vlastním vztahu

Najednou bylo všechno jen o jejich oblíbeném sportu a já byla tak trochu mimo. To byly pořád tréninky, západy, nákupy, interní vtipy, společní přátelé,…Přišlo mi to zábavné, dokud nezačala mít sestra zvláštní poznámky. Několikrát ho před jinými lidmi nazvala svým přítelem, nebo vyprávěla historku o “partnerovi”, z které bylo jasné, že mluví o Filipovi. Pokaždé, když jsem ji na to upozornila, jenom se smála, že se určitě přeřekla. Dokonce začali s Filipem vtipkovat, že až se jednou rozejdeme, ona je “další na řadě”. Když takhle žertovali přede mnou, přišlo mi to jen lehce urážlivé ale před ostatními lidmi je mi to doslova trapné.

pixabay.com

Vím, že z Filipovy strany jsou to opravdu jen vtipy, ale z její strany si nejsem jistá. Pokaždé, když jsme někde jen já a Filip, snaží se k nám přidat, nemáme žádné soukromí. Neustále mu dává komplimenty a když jsem se jí zeptala, jestli si chce někoho najít, tvrdila, že nemá o nikoho zájem. Opakuje mi, že jsem zbytečně žárlivá, a že mají normální přátelský vztah, a já už nevím, jak jí vysvětlit, že je mi to nepříjemné. Když Filipa jednou nazvala “naším” manželem, ztratila jsem nervy a vyjela po ní. Teď jsem podle ní hysterka, která se chová jako malé dítě. Filip se taky snaží, aby mezi námi bylo všechno v pořádku, ale přijde mi, že to nebere dost vážně.

Tohle už je moc!

Nedávno jsem zjistila, že je Hanka těhotná. S Filipem jsme oba byli v šoku, vždyť ani s nikým nechodila! Odmítla nám říct, s kým dítě čeká, prý to byl úlet na diskotéce a zjišťovat to nechce. Nemá práci ani bydlení, takže počítá s tím, že jí s dítětem pomůžeme.

Přemluvila Filipa, aby s ní chodil nakupovat oblečky a vybavení pro miminko. Lidé kolem nás si myslí, že je dítě jeho! Přijde mi, že i Hanka počítá s tím, že Filip převezme roli otce, s čímž oba nesouhlasíme. Jako strýc a teta se postaráme ale brzy jsme chtěli začínat vlastní rodinu a to budeme muset odložit. Nemám to srdce ji vyhodit z bytu ale co jiného si mám počít?

Reklama