in

Příběh Honzy (35): Chtěl jsem zhubnout. Přítelkyni se to nelíbilo a začala mi nevědomě “upravovat” jídlo.

pixabay.com
Reklama

Daniela a Honza byli spolu už dlouhou dobu a měl ji nadevšechno rád. Byla to úžasná žena se kterou by si dokázal představit strávit zbytek života, ale co se týče jídla, měli docela rozdílné názory. A právě to se stalo v jejich vztahu kamenem úrazu. 

Jídlo.

Pro Danielu byla strava nejen způsobem, jak zahnat hlad, ale také způsobem, jak se radovat z každého pokrmu. Byla to vášnivá milovnice jídla, a zdravý životní styl pro ani nebyl na prvním místě. Díky tomu měla pochopitelně nadváhu, ale mně to na ní nikdy v životě nevadilo. Líbila se mi taková, jaká byla.

Ovšem pro mě se postoj k jídlu změnil. Dříve jsem se taky stravoval podobně jako Daniela, ale začal jsem cítit, že se necítím dobře ve svém těle kvůli nadváze. Rozhodl jsem se pro změnu. Začal jsem cvičit a dodržovat zdravý jídelníček. Chtěl jsem být spokojený sám se sebou, a to nejen fyzicky, ale i psychicky.

Zlom.

Bohužel, tato změna začala Danielu znepokojovat. Nejprve si myslela, že mám nějakou milenku, kvůli které se snažím a nedokázala pochopit, že jsem prostě jen chtěl jíst lépe a zhubnout nějaké to kilo. Pak ale najednou nastal zlom a až později jsem zjistil, o co jí šlo.

Z ničeho nic se nabídla, že mi bude chystat jídlo podle toho, aby to sedělo do mého jídelníčku. Ze začátku jsem ji byl vážně vděčný, protože ne vždy jsem si stíhal jídlo připravovat kvůli náročné práci, ale kdybych znal její pravý úmysl, raději bych ji k tomu nepouštěl.

pixabay.com

Žádná změna.

Vážil jsem se vždy po měsíci a vždy mě čekalo velmi milé překvapení. Poslední dva měsíce ale byli jiné. Nejenom, že má váha neklesala, ale ba naopak stoupala. Nechápal jsem to, protože jsem dělal vše podle plánu. No a pak jsem na to přišel…

Jednou jsem přišel z práce domů dříve a přistihl jsem ji, jak mi úmyslně narušuje pečlivě spočítaný a vyvážený jídelníček. Přidávala mi do jídla komponenty, které obsahují vysoký kalorický obsah a které jsou vážně tučné. I když jsem měl své zdravější varianty potravin, používala plnotučné mléko a hutné smetany. Nemluvě o jinak zdravých těstovinách, kam ale přidala tak velký plátek másla, že není divu, že moje váha se začala držet na místě.

Očividně to dělala schválně, abych nehubnul. A když jsem se jí zeptal, proč sabotuje moje rozhodnutí změnit životní styl a proč se do toho třeba nepustí se mnou, začali jsme se kvůli tomu hádat. Vlastně se dost často hádky vyostřili do takové míry, že jsem raději šel ven na procházku… na které jsem shodou okolností i nyní a přemýšlím, co mám dělat dál. Upřímně totiž nevím, jak tuto situaci vyřešit.

Reklama