in

Příběh Kristýny (29): Přítel si mě vykrmoval. Sobečtější důvod jsem ještě neslyšela.

pixabay.com
Reklama

Kristýna vždy patřila mezi atraktivní ženy s takovou postavou, za kterou se ohlédl kdejaký muž. Před 4 lety se však seznámila s Tomášem, který o ni pečoval až tak moc, že začala pomalu přibírat na váze. Vždy ji tvrdil, že se mu líbí, i když se takto změnila a neměnil by na ní ani vlásek. Nikdy by ji však nenapadlo, že to celé dělá úmyslně, a že k tomu má i konkrétní důvod.

Ach ta postava.

Nikdy jsem nemusela držet žádné diety. Prostě mi jen stačilo jíst podle pocitu, pít hlavně čistou vodu a moje postava vypadala skvěle. Když jsem se však seznámila s Tomášem, začala jsem se měnit. Ano, vím že se říká, že člověk ve spokojeném vztahu přibere až něco okolo 10 až 15 kilo, ale v tomto případě šlo o úplně něco jiného.

Tomáš si mě vyloženě hýčkal. Kdykoliv mohl, tak mi připravil nějakou výbornou snídani, oběd či večeři a doslova si užíval momenty, kdy mi mohl vařit. Začal dokonce dělat i sladké dezerty, kterých jsem se nemohla nabažit. Tato strava se však samozřejmě promítla i na mé postavě.

Jak vypadám?

Mé oblečení mi začalo být těsné a tak jsem se rozhodla, že začnu doma alespoň nějak cvičit. Tento nápad se však Tomášovi vůbec nelíbil a místo podpory mi začal opakovat, že mu se stále líbím a líbit i budu, tak k čemu se takto trápit…

I tak mě neodradil. Jeho jídla jsem si dále vychutnávala, ale ve svém cvičení jsem pokračovala. Přeci jen, něco za něco. Když jsem však po 3 měsících neviděla žádný úbytek váhy, ale spíše její nárůst, cítila jsem se zmateně a demotivovaně.

pixabay.com

Kila navíc…

Jak šel čas, postupně jsem za ty celé 4 roky přibrala zhruba 20 kilo. I když jsem stále měla takový ten “šmrnc” a příteli jsme se líbila, prostě jsem se necítila sama sebou. Všimli si toho však i lidé v mém okolí, a tak si mě na jedné akci vzal přiopilý kamarád Tomáše bokem.

“I když ti i kila navíc sluší, nemůžu ho nechat, aby na tobě takto pokračoval,” získal si moji pozornost hned první větou. Začala jsem se proto vyptávat a nestačila jsme se jen divit. Prozradil totiž na Tomáše úplně všechno!

Tak takhle to je!

“Tomáš je tebou doslova posedlý. Stačí, jen aby se na tebe podíval jiný muž a v ten moment doslova vidí rudě,” odmlčel se a upil ze své sklínky. “Chce mít jistotu, že mu neutečeš a že se nebudeš líbit ostatním, je mi tě vážně líto. Jednou nám dokonce řekl, že všechna jídla vaří jako kalorické bomby a kam může, tak ti ještě pro jistotu vloží kousek másla…”

Stála jsem tam s ním asi půl hodiny a nestačila se divit vlastním uším. Najednou jsem měla pocit, jako bych Tomáše neznala a nebyla jsem si ani jistá tím, zda jsou city z jeho strany skutečné. Aby si člověk svého partnera vykrmoval jen proto, aby mu neutekl  nelíbil se nikomu jinému? To byl ten nejsobečtější důvod, jaký jsem kdy slyšela.

To je konec.

Ještě toho večera jsem došla domů a začala si balit věci. Odešla jsem bydlet k sestře a s Tomášem jsem již nechtěla mít nic společného. Jeho žárlivost dosáhla takové hranice, že jsem to nebyla schopna pochopit. Navíc jej vůbec nenapadlo, že si takto zahrává i s mým zdravím.

I když to pro mě bylo velmi bolestivé zjištění a i rozchod, nakonec jsem za pravdu velmi ráda. Moje postava se začíná vracet do normálu a konečně se opět cítím spokojeně. Jen při výběru partnera musím být poněkud obezřetnější.

Reklama