in

Příběh Dominiky (53). Po třiceti letech manželství přišlo kruté probuzení.

pixabay.com
Reklama

Dominika (53) měla se svým, teď už bývalým manželem dost trápení. I přesto s ním vydržela celých třicet let. Přetrpěla s ním mnoho nevěr a doufala, že až děti odrostou, vše se nakonec srovná. Na konec ale přišla studená sprcha a Dominika zjistila, že vůbec nevěděla, koho má vlastně doma.

pixabay.com

S Kamilem jsme se seznámili ještě na střední škole. Osud nám přivedl poměrně brzy do života prvorozenou dceru. Kamila jsem si za manžela nechtěla brát. Jenže v té době a pod nátlakem příbuzných jsem nakonec se sňatkem souhlasila. Během čtyřech let se nám narodila i další dcera a tak nějak jsme se snažili žít spokojený život. Velkým problémem byl ale Kamilův vztah k alkoholu. Velmi rád navštěvoval hospody a domů chodil ve velmi nemilém stavu. Když jsem mu přišla na první nevěru, otřáslo to mnou neskutečným způsobem. Právě s jednou z barmanek se naprosto klidně promenádoval pod okny naší ložnice… I přesto jsem tuto ránu ustála a kvůli rodině a dětem jsem s Kamilem zůstala.

pixabay.com

Když byly děti dospělé, říkala jsem si, že se vše změní a s Kamilem bude konečně klid. Po různých zdravotních komplikacích i přestal pít alkohol. Osudným se nám ale stal jeho sraz ze základní školy. I přesto, že jsem věděla, že pojede, stále mi tvrdil, že určitě ne, co by tam prý dělal. A najednou mi prostě jen přišla SMS zpráva: “Sedím ve vlaku, jedu na sraz.” Bylo mi jasné, co po tomto srazu  nastane a také se tak stalo.

pixabay.com

Kamil se sešel se svými spolužačkami a bývalými láskami. A s jednou z nich se dal také dohromady. Ještě dlouho po srazu mi doma lhal, že se nic nestalo a ani nestane. Já už jsem ale věděla své. Své spolužačce nalhal, že je tady sám a nikoho nemá… I přesto, že mi volala a já jsem jí řekla, jak se věci mají, mi nevěřila. Nakonec se k Dané spolužačce, která se kvůli němu rozvedla, přes půl republiky odstěhoval. Dnes už jsem ráda, že se tak stalo, protože po našem definitivním rozchodu jsem se dozvěděla, že mi byl Kamil nevěrný na každém rohu. Svou spolužačku si vzal za ženu a karma ho nakonec dohnala. Já jsem si po třech letech našla přítele a jsem konečně spokojená s mužem, který si váží mých hodnot.

Reklama