in

Příběh Dariny (32): Manžel mě zadlužil a slehla se po něm zem.

pixabay.com
Reklama

Darina žila celý život jako slušná žena. Když se vdala jistě ji ani ve snu nenapadlo, co vše manželství obnáší a hlavně co konkrétně jí přinese za strasti. I když se její partner Petr zdál být tím nejlepším pod sluncem, nebylo tomu tak. Bohužel to Darina zjistila až když bylo příliš pozdě.

Pohádkový vztah

S Petrem jsme se poznali v práci. Nejdříve jsme několik měsíců byli dost dobří přátelé. Až na několikátém firemním večírku jsme se dali dohromady a náš vztah postupoval ze začátku velmi pomalu. Vzhledem k našemu společnému pracovišti jsme nechtěli nic uspěchat.

Partnerství jsme měli krásné. Pořád jsme randili a celkem dlouho si užívali zamilovanosti. Po asi dvou letech jsme se rozhodli pro společné bydlení, a následně mě Petr požádal o ruku. Po třech letech jsme se tedy vzali. Manželství bylo ze začátku krásné, ale postupem času  se začala vytrácet zamilovanost.

Láska se vytrácí

Začali jsme se vzájemně velmi vzdalovat a Petr trávil doma stále méně času. Téměř jsme se potkávali už jen večer před spaním. Dlouhou dobu jsem si myslela, že má milenku. Dnes si zpětně říkám, že milenka by byla mnohem menší sousto, než co mi Petr skutečně připravil. Jednoho dne měl Petr odjet na víkend na služební cestu a tak jsem si naplánovala víkend s kamarádkou.

Dluhy

Na volný víkend jsem se velmi těšila. Hned v pátek na obědě s kamarádkou mě čekalo nemilé překvapení. V restauraci mi odmítli platbu kartou. Byla jsem v šoku, protože jsem věděla, že peníze na kartě určitě mám. Ihned jsem volala do banky, co se stalo s penězi a v tu chvíli mě polilo neskutečné horko.

pixabay.com

Banka mi oznámila, že na exekuční příkaz mám zablokovaný přístup ke svým penězům. Vůbec jsem nechápala, co se stalo. Přišlo mi to jako hloupý vtip. Z banky jsem se pouze dozvěděla, že se jedná o dluhy manžela a jeho účty jsou zablokované také. Ten mi ale vůbec nebral telefon ani se neozýval na zprávy. Začala jsem tušit něco velmi zlého.

Je pryč

Čekala jsem tedy na Petrův návrat ze služební cesty, abychom společně vyřešili tento problém. Měla jsem mnoho otázek, na které jsem neznala odpovědi. Bohužel se Petr ze služební cesty nevrátil. Na telefon se stále neozýval. Kontaktovala jsem tedy nadřízeného, jestli se s manželem něco nestalo. Ten mi oznámil další šokující zprávu.

Petr nedorazil ani na služební cestu. Omluvil se z ní, ze zdravotních důvodů. Když jsem doma zjistila, že si sbalil poměrně více věcí než jen oblečení na víkend, tušila jsem, že je všechno špatně. Když jsem mezi dokumenty nenašla ani Petrův cestovní pas, všechno mi došlo.

Prozření

Podrobnějším zjišťováním mi následně přišel domu exekuční příkaz na manžela, který dlužil jisté společnosti přes půl milionu korun. Vzhledem k tomu, že Petr své dluhy dlouhodobě nesplácel, exekutor nechal zablokovat i můj účet. Nerozuměla jsem tomu, jak je možné že postihnou i můj majetek, ale bohužel v manželském svazku to tak je.

Petr nás prostě oba zadlužil, a když zjistil, že jde do tuhého, sbalil si svoje věci a utekl do ciziny. Nevím, jestli mu docházelo, že tím poškodí mě a všechny jeho dluhy padnou na mě a já se nemůžu nijak bránit. Petra jsem od té doby neviděla a rozvodové řízení i řešení dluhů, se táhne do dnes. Mezi tím bohužel musím jeho dluhy intenzivně splácet a s nezabavitelným minimem sotva vystačím. Musela jsem si najít i další práci. Petr se mi do dnešního dne neozval a já od té doby o svém manželovi nevím vůbec nic.

Reklama