in

Příběh Dany (41 let): Manžel mě opustil kvůli problémům v posteli!

pixabay.com
Reklama

Dana s Ladislavem měli spokojený vztah, který před 15 lety stvrdili manželským slibem. Dana myslela, že spolu budou navždy a překonají cokoliv jim přijde do cesty. Ladislav si však “ve zdraví i nemoci” vyložil po svém, a poté co si Dana prošla zdravotními problémy se jeho chováni úplně změnilo. 

Do Ládi jsem se zamilovala na první pohled na diskotéce před více než dvaceti lety a on do mě prý také. Začali jsme spolu chodit a celé roky jsme byli nerozluční. Vždycky byl o něco náruživější než já a chtěl také mnohem šílenější postelové hrátky, než na jaké bych měla chuť já, ale většinou jsme našli nějaký kompromis a říkala jsem si, že naše láska a vzájemný respekt je přeci silnější. To jsem se ale pletla.

Před pár měsíci jsem začala trpět zdravotními problémy. Trávila jsem celé dny v nemocnicích a na bolestivých vyšetřeních, doma jsem potom byla unavená a chtěla jen odpočívat. Láďa byl nějakou dobu trpělivý, potom se ale začal víc a víc domáhat sexu. Často jsem souhlasila, jen aby byl spokojený. Nás vztah si prošel mnoha změnami. Potom přišla moje velká operace, která všechno obrátila vzhůru nohama.

Ve zdraví i nemoci

Po velmi náročné operaci jsem zjistila, že mít pohlavní styk už pro mě není možné. Kromě toho jsem nemohla provádět další postelové aktivity, které měl rád, jako třeba svazování, jelikož jsem trpěla bolestmi. To bylo těžké zjištění, ale věřila jsem, že mě Ladislav miluje, a že to společně zvládneme. Pořád jsem se ale snažila, aby byl spokojený, a párkrát týdně jsme si užívali, jak jen jsme mohli. Přišlo mi, že se všechno vrací do normálu. Byla jsem ale víc a víc unavená a občas jsem neměla energii skoro celý týden.

pixabay.com

Když jsme poprvé překročili hranici jednoho týdne bez sexu, přišel za mnou s tím, že je nespokojený. Nelíbilo se mu, že jsme přestali dělat všechny “zajímavé” věci, a že naše postelové aktivity neprobíhají tak často, jak by chtěl. Jako řešení navrhl, že by si našel někoho bokem, kdo by mohl splnit všechny jeho představy. Když to řekl, rozplakala jsem se. Chci někoho, komu bude moje láska a snaha stačit, nemůžu se o svého manžela dělit. Cítila jsem se bezmocná.

Dokud nás smrt nerozdělí?

S polyamorií nebo otevřeným vztahem jsem nesouhlasila. Slíbila jsem mu, že splním víc jeho fantazií a že zkusím načerpat energii na častější milování, to mu ale nestačilo. Po pár dnech neustálých dohadů jsme se rozhodli strávit nějaký čas od sebe. Ladislav odešel ke svým rodičům a téměř každý den si píšeme. Mluvíme o tom, jestli se k sobě vrátíme nebo ne, ale moc optimistická nejsem. Je to pořád ten stejný muž, do kterého jsem se zamilovala a jsme nejlepší kamarádi. Romantika a vášeň už ale mezi námi není a já nevím jak ji vrátit zpět, ač bych si to moc přála.

Reklama