in

Prázdniny a státní svátky 2024? Víme, kdy bude volno!

pixabay.com
Reklama

Pomalu ale jistě začíná nový školní rok a už nyní všechny zajímá, jak to bude letos se státními svátky, prázdninami a kdy nás čeká nějaké to volno, nebo prodloužený víkend. Letos toho bude celkem dost. Tak se na to pojďte s námi podívat!

ŠKOLA

Letošní školní rok začíná v pondělí 4. září a končí již 28.června. To pro žáky a studenty znamená, že oproti minulému roku, kdy chodili poctivě už od 1. září až do 30. června, je letos čeká o pár dní kratší školní rok.

+ 28. září – sobota – Den české státnosti

PODZIM

Jako první prázdniny, které žáky a studenty čekají, jsou ty podzimní. Ty letos připadnou už na čtvrtek 26. a pátek 27. října, které bývají mnohdy ještě i prodlouženy ředitelským volnem.

+ 28. říjen – pondělí – Den vzniku Československa

+ 17. listopad – neděle – Den boje za svobodu a demokracii

pixabay.com

VÁNOCE

Po podzimních prázdninách tu máme až ty Vánoční, které budou oproti minulému roku kratší. Letos vychází Štědrý den na neděli, takže nebude potřeba poslední týden školy před Vánoci nijak zkracovat ředitelským volnem. Nabízí se ale možnost lednového prodloužení, prázdniny sice začínají až sobotou 23. prosince, ale do lavic by se školáci měli vrátit v polovině týdne, ve středu 3. ledna. Uvidíme, kolik škol nakonec ředitelské volno uplatní.

+ 24. prosinec – úterý – Štědrý den

+ 25. prosinec – středa – 1. svátek vánoční

+ 26. prosinec – čtvrtek – 2. svátek vánoční

+ 1. leden – pondělí – Nový rok, Den obnovy samostatného českého státu

POLOLETÍ

Po Vánocích tu máme pololetí. To v letošním školním roce 2023/2024 připadá na středu 31. ledna. V tento den se bude rozdávat vysvědčení a hned v pátek 2. února mají žáci a studenti pololetní prázdniny, takže si užijí prodloužený víkend.

pixabay.com

JARO

Jak již bývá zvykem, jarní prázdniny se liší okres od okresu.

  • 5. až 11. únor – Praha, Brno, Břeclav, Hodoní, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny a Karviná.
  • 12. až 18. únor – Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou.
  • 19. až 25. únor – Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín.
  • 26. únor až 3. březen – Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod a Bruntál.
  • 4. až 10. březen – Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník.
  • 11. až 17. březen – Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov
Reklama

VELIKONOCE

Nebude to od jarních prázdniny trvat ani moc dlouho a jsou tu další prázdniny a to Velikonoční. Ty tento rok začínají ve čtvrtek 28. března a končí Velikonočním pondělím 1. dubna.

+ 29. březen – pátek – Velký pátek

+ 1. duben – pondělí – Velikonoční pondělí

+ 1. květen – středa – Svátek práce

+ 8. květen – středa – Den vítězství

pixabay.com

LÉTO

Jak už jsme říkali na začátku, konec školního roku bude v pátek 28. června, což je oproti minulému roku o 2 dny dříve.

+ 5. červenec – pátek – Den věrozvěstů Cyrila a Metoděje

+ 6. červenec – sobota -Den upálení mistra Jana Husa

pixabay.com

Letošní rok nás tedy čeká mnoho dní volna navíc a i příjemné prodloužené víkendy. Můžete třeba vyrazit někam s rodinou, nebo se věnovat odpočinku v podobě welness nebo jen tak odpočívat doma a věnovat se zahrádce. A jak trávíte volno na víc vy?

Tématem jsem se inspirovali na hitradioorion.cz a kalendar.beda.cz

Reklama