in

Nová škola pro YOUTUBERY v Česku! Poslali byste tam vaše DÍTĚ?

instagram.com instagram.com
Reklama

Není to zase tak dlouho, co byla slova jako YouTube, internet či hraní na počítači, pokládána za sprostá slova. Společnost tehdy ještě neviděla daný potenciál. To se ale, hlavně během posledních 10ti let, hodně změnilo.

Profesionální hráči, gaming, live streamy a mnoho dalších věcí se dostaly do popředí. V České republice dokonce vznikla první škola pro Youtubery. Tato škola se jmenuje Střední multimediální škola U2B a leží v Buštěhradě kousek od Kladna.

Ještě než se začnete radovat, musíme vám sdělit, že poplatky jsou dost vysoké. Za jeden školní rok musíte samozřejmě zaplatit školné. Můžete si vybrat z balíčku exclusive (312 tisíc), premium (108 tisíc) nebo standart (36 tisíc). Škola studentům nabízí obory zaměřené na video produkci na YouTube, vzdělávání vývojářů počítačových her a digitálních žurnalistů. Najdeme zde i obory zaměřené na e-sporty.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by U2B multimediální škola (@u2b.cz)

Odborníci jsou vůči této škole relativně skeptičtí, ale sama škola říká, že se absolventi o uplatnění bát rozhodně nemusí. „Jsme běžná střední škola s denní výukou. Věnujeme se oboru, který se jmenuje Nová média, ale pořád je to podle rámcového programu ministerstva školství pro obor multimediální tvorba. Žáci ráno přijdou a mají předměty jako čeština, matematika, angličtina, dále také filmovou tvorbu, tvůrčí grafiku, základy žurnalistiky. A pak speciální předměty jako e-sporty, fashion a fotografii a předmět zaměřený na vývoj počítačových her,“ říká ředitel Daniel Černý.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by U2B multimediální škola (@u2b.cz)

Jen čas ukáže, zda-li v České republice začnou vznikat další školy pro YouTubery. Možná jsou právě tyto školy budoucností a pro další generace už to bude jen další normální volba, kudy se vydat. A co si o tomto nápadu na školu myslíte vy?

Reklama