in

Pohádkově bohatí? Top 10 příběhů lidí o tom, jak zbohatli!

pixabay.com
Reklama

Dámy a pánové, i když se říká, že si štěstí za peníze člověk nekoupí, tak stejně by každý z nás chtěl být bohatý. Ano, sice si za bohatství nekoupíme pravé přátele nebo opravdovou lásku, ale mít tu jistotu střechy nad hlavou, plné lednice kvalitního jídla a mít bez starostí na zaplacení každého výdaje? No nezní to jako štěstí? A proto se dnes podíváme na top 10 příběhů lidí o tom, jak pohádkově zbohatli. Třeba to inspiruje i vás.

1. V soutěži vyhrál bitcoiny.

Žák se přihlásil do kódovací/robotické soutěže, kde získal třetí místo. Byl naštvaný, protože první cenou bylo stipendium pro prestižní univerzitu a jelikož byl na třetím místě, získal “mizerných 500 bitcoinů”. Nechal si je, přestože mu lidé říkali, aby je zpeněžil, i když v té době neměli téměř žádnou hodnotu. Každopádně to poté prodal na vrcholu bitcoinu a teď si se svými 30 miliony dolary žije sakra dobře.

pixabay.com

2. Těhotenství

Žena otěhotněla s chlapem, jehož rodina má hodnotu 800 milionů dolarů.

pixabay.com

3. Microsoft

V polovině 80. let začala pracovat pro malou společnost s názvem Microsoft. Odešla do důchodu již ve 40 letech.

pixabay.com

4. Skoupil všechny důležité domény.

Muž, který byl mezi prvními uživateli internetu, si uvědomil, že internetové domény jako Vancouver.com nebo Paris.com by mohly být hodně cenné. Skoupil tedy všechny webové stránky ve stylu Názevměsta.com, které mohl, a vytvořil si pouze vstupní stránku s nápisem „Stránky na prodej – kontaktujte mě“.

pixabay.com

5. Tony Hawk

V 15 opustil střední školu, aby se stal profesionálním skateboardistou. Lidé se mu smáli, teď má hodnotu 50 mil.

pixabay.com
Reklama

6. Posedlost hmyzem.

Divný kluk ze sousedství byl posedlý hmyzem. Nyní provozuje největší červí farmu
v mé zemi.

pixabay.com

7. Investice.

Rodiče dali svému synovi, který byl na střední škole, 20 tisíc dolarů a řekli mu, že to je vše, co od nich kdy dostane. Bylo mu řečeno, že to může použít na vysokou školu, pokud bude chtít, nebo na auto. Začal studovat akcie jako blázen, většinu peněz investoval a teď je z něj milionář.

pixabay.com

8. Kuchař

Můj spolužák ze střední školy si udělal kurz vaření a našel svou vášeň. Nyní je nejlepším kuchařem ve městě a příští rok pravděpodobně získá michelinskou hvězdu.

pixabay.com

9. Hazard

V 90. letech založil stránky s online hazardními hrami, odešel ze střední školy, ve 20 letech se stal milionářem.

pixabay.com

10. Dealer jako manžel.

Vdala se za drogového dealera a podvodníka. Nyní je mrtvý a ona vlastní několik domů v hodnotě několika milionů.

pixabay.com

Tak to vidíte. Někdy se staří jen dobře vdát, mít štěstí na okolnosti a nebo dostat nápad dříve, než ostatní. A co vy a bohatství? Jakým způsobem mu jdete na proti vy?

Tématem jsme se inspirovali na boredpanda.com

Reklama